Nitišam Francijā sudraba panākums, Baumanim nepelnīta vilšanās

Reinis Nitiss_Rallycross Fr 01_ (atsauce_ REINISNITISS.COM)

Latvijas braucējs Reinis Nitišs no “MSE Olsbergs” komandas rallijkrosa pasaules čempionāta Francijas posmā svētdien (7.09.) izcīnīja otro vietu, savukārt Jānim Baumanim Eiropas čempionāta “Super 1600″ klasē pacīnīties par vietu pusfinālā šoreiz patraucēja tiesnešu kļūda.

Pēc pirmajā sacensību dienā notikušajām divām kvalifikācijas kārtām Nitišs ierindojās ceturtajā vietā. Trešajā kvalifikācijas braucienā Reinis finišēja ceturtais vietā, ar savu rezultātu šajā sērijā ierindojoties devītajā vietā. “Šis nebija mans labākais brauciens. Es pārāk daudz domāju kā noķert konkurentus, kas finišā rezultātu nedeva,” pēc brauciena atzinās Nitišs.

Ceturtajā kvalifikācijas braucienā latvietis finišu sasniedza piektais, bet šajā kārtā uzrādot 11. rezultātu. “Pirmajā līkumā izvēlējos nepareizu pozīciju – izbraucu trases ārmalā, kur sanestas smiltis, un zaudēju laiku. Galvenais, ka šobrīd esam pusfinālā. Svarīgākā sacensību daļa tikai sāksies,” pirms pusfināla uzsvēra Nitišs.

Taču beigu beigās Nitišs kvalifikācijas kopvērtējumā atradās ceturtajā vietā, proti, bija nodrošinājis pirmo starta rindu pusfinālam.

Pusfinālā mūsu jaunajam censonim bija jāmērojas spēkiem ar Peteru Solbergu, Žeromu Grosē-Žanīnu, komandas biedru Anreasu Bakerūdu, Kenu Bloku un Endiju Skotu.

Nitišs pēc starta ieņēma otro pozīciju – cieši aiz Solberga

– un tā arī pēc sešiem apļiem finišēja, aiz sevis noturot amerikāņu šovmeni Bloku. No otra pusfināla finālā iekļuva Pontuss Tīdemands, Timijs Hansens un Timurs Timerzjanovs.

Nitišs finālā startēja no otrās rindas, bet jau pēc pirmajiem līkumiem izvirzījās otrajā vietā – atkal aiz Solberga. Arī šoreiz latvietim pieredzējušo norvēģi apsteigt neizdevās, un nācās samierināties ar otro vietu. Solbergam šī bija šosezon trešā uzvara.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā ar 185 punktiem vadībā atrodas Solbergs. Otrais ar 157 punktiem ir Nitišs, bet trijnieku noslēdz soms Tomijs Heikinens, kura kontā ir 146 punkti.

“Likās, ka esmu nedaudz ātrāks par Solbergu, taču viņam bija lielāka pieredze. Esmu zaudējis tikai pasaules rallija čempionam, tāpēc nav jābēdājas,” pēc sacensībām secināja Nitišs. “Komandas stratēģija bija pareiza, mēs visi labi pastrādājām. Esmu lepns par komandu, par savu ģimeni un par sevi.”

Jānis Baumanis

Jānis Baumanis

Tikmēr “Super 1600″ klasē Jānis Baumanis pēc sadursmes pirmajā sacensību dienā atradās 26. vietā. Trešo kvalifikācijas kārtu viņš aizvadīja līderpozīcijā, līdz pēdējā aplī pieļāva kļūdu, kā rezultātā finišā ieradās otrais. Sērijā sasniegta 10. vieta, bet pēc trim kvalifikācijām visai pieticīga 22. pozīcija un vājas izredzes tikt pusfinālā.

Ceturtais kvalifikācijas brauciens Jānim padevās lielisks – startā latviešu braucējam izdevās izvairīties no sadursmes un izvirzīties vadībā un šādi noturēties līdz pat finišam. Diemžēl tiesneši šajā braucienā pārāk ātri parādīja finiša karogu par apli atpalikušam braucējam, nekorekti fiksējot rezultātus. Tādēļ tika noteikts pārbrauciens. Arī šoreiz Baumanis bija ātrs un finišēja 2. vietā – sestais laiks sērijas kopvērtējumā –, tomēr tas kvalifikācijas braucienu kopvērtējumā deva tikai 16. vietu.

Neveiksmīgais starts Francijā Baumanim apgrūtinājis cīņu par godalgām čempionāta kopvērtējumā, tomēr braucējs ir apņēmības pilns atlikušajos divos posmos parādīt savu labāko sniegumu.

Rallijkrosa Francijas posma rezultāti

„SuperCar” klase:

 1. Peters Solbergs (Norvēģija, „Citroen DS3”)
 2. Reinis Nitišs (Latvija, „Ford Fiesta”)
 3. Timijs Hansens (Zviedrija, „Peugeot 208”)
 4. Kens Bloks (ASV, „Ford Fiesta”)
 5. Pontuss Tīdemands (Zviedrija, „Audi S1”)
 6. Timurs Timerzjanovs (Krievija, „Peugeot 208”)

„Super 1600” klase

 1. Stīvens Brosārs (Francija, „Renault Clio”)
 2. Ņikita Misjuļa (Krievija, „Škoda Fabia”)
 3. Andrea Dubūrs (Francija, „Renault Clio”)
 4. Sergejs Zagumenovs (Krievija, „Škoda Fabia”)
 5. Evans Lībners (Francija, „Renault Twingo”)
 6. Ulriks Linnemans (Dānija, „Peugeot 208”)