Nitišam nepaveicas arī Norvēģijā, Baumanis kāpj uz pjedestāla trešā pakāpiena

20150823_4_NITISS_©REINISNITISS.COM

Aizvadītās nedēļas nogalē Norvēģijā, Hellā ar Latvijas braucēju līdzdalību tika aizvadīts FIA pasaules rallijkrosa čempionāta astotais un Eiropas čempionāta sestais posms. Pasaules čempionatā SuperCar klasē startējošais Reinis Nitišs diemžēl jau otrajā posmā pēc kārtas neiekļuva finālā, bet Eiropas čempionāta ieskaitē, kas šoreiz notika arī ar Supercar mašīnām, Jānis Baumanis izcīnīja godalgoto trešo vietu.

Nitišs (Ford Fiesta, Olsbergs MSE) kvalifikācijas četras kārtas aizvadīja, uzrādīdams nevienmērīgu sniegumu (9., 5., 8. un 15.rezultāts), kas viņam tomēr kopsummā no 24 konkurentiem deva septīto vietu un garantēja vietu pusfinālā. Par kvalifikācijas kārtu uzvarētajiem kļuva cempionata līderis Peters Solbergs (Citroen DS3, SDRX) un Timmi Hansens (Peugeot 208, Peugeot-Hansen), katrs būdams ātrākais divās no četrām kvalifikācijām.

 

20150823_3_NITISS_©REINISNITISS.COMReiņa Nitiša konkurenti pusfināla braucienā bija Hansens, viņa komandas biedrs Davī Žanē, Robins Larsons (Audi A1), Antons Marklunds (Audi S1, EKS) un arī zem Olsbergs MSE karoga braucošais Henings Solbergs. Pusfinālu Nitišs uzsāka no ceturtās starta vietas, un bija viens no trim braucējiem, kurš izvēlējas uzreiz doties Joker aplī, kur jēkabpilietim izdevās apsteigt francūzi Žanē. Diemžēl jau dažus mirkļus vēlāk Nitišs izbrauca parāk tālu līkuma ārmalā un uzreiz atkrita uz pēdējo pozīciju.

Reiņa Nitiša kontaktcīņa ar Davī Žanē vadīto "Peugeot 208"

Reiņa Nitiša kontaktcīņa ar Davī Žanē vadīto “Peugeot 208″

Lai gan brauciena turpinājumā Nitišam izdevās pakāpties līdz ceturtajai pozīcijai, spējot apsteigt Solbergu vecāko un Marklundu, finālbraucienam viņš nekvalificējās.

Tikmēr otrajā pusfinālā satikās Peters Solbergs, Pērs-Gunnars Andersons (VW Polo, Marklund Motorsport), Olsbergs MSE satelītkomadas Namus braucējs Timurs Timerzjanovs (Ford Fiesta), Alkss Danielsons (Audi S3, Münnich Motorsport), kā arī Reiņa komandas biedrs Andreass Bakerūds un Matiass Ekstroms (Audi S1, EKS). Dramatiskākie notikumi šīnī braucienā saistīti ar Solberga un Bakerūda saskriešanos priekšpēdējā aplī. Bakerūds pēč šī incidenta braucienu beigt nespēja, bet Solbergs finišēja pēdējais. Finalam kvalificējās Andersons, Danielsons un Timerzjanovs.

Finalā dubultuzvaru svinēja Peugeot-Hansen komanda, jo uzvaru izcīnīja Timi Hansens un otrais finišēja Davī Žanē, bet trešo vietu ieguva privātbraucējs Robins Larsons. Līdz ar šo dubultpanakumu Peugeot-Hansen izvirzījās čempionata līderos komandu ieskaitē, atbīdot uz otro vietu Nitiša un Bakerūda pārstāvēto Olsbergs MSE. Tikmēr individuāli līdera pozīciju stabili sablabāja Peters Solbergs (193 punkti), bet posma uzvarētajs Timmi Hansens (152) pakapās uz otro pozīciju, pabīdot zemāk Olsbergs MSE pilotu Bekerūdu (140), kuram nu cieši, cieši uz papēžiem min arī Davī Žanē (139). Savukārt Nitišs sagalabāja savu sesto pozīciju (122).

„Pusfinālā, pēc starta izdevās apsteigt Žanē, taču trases lejas līkums bija saliets, lai neceltos lieki putekļi. Nebiju aprēķinājis, ka tas būs tik slidens, tamdēļ pieļāvu kļūdu un par tālu izbraucu līkuma ārmalā. Tam sekoja cīņa par pozīciju un neliela pagrūstīšanās ar konkurentiem, kuru rezultātā atrados pēdējā vietā un viss bija jāsāk no jauna. Norvēģijā bija iespēja sasniegt finālu, bet šoreiz nedaudz pietrūka,” notikumus komentēja Reinis Nitišs.

Tikmēr Eiropas čempionāta līderis Super1600 klasē Jānis Baumanis sevi labi apliecināja arī pie SuperCar automobiļa stūres.

Kvalifikācijās kārtās viņš droši iekļuva pusfinālā, savā pusfināla braucienā ieņēma otro vietu, sasniegdams arī finālu, kurā sasprintā cīņā spēja nodrošīnāt sev vietu uz goda pjedestāla trešā pakapiena. Piebildīsim, ka Hellā Baumanis brauca ar Peugeot-Hansen sagatavotu Peugeot 208 WRX automobili.

Jānis Baumanis (foto: Daiga Ormane_AutoMedia.lv)

Jānis Baumanis (foto: Daiga Ormane_AutoMedia.lv)

Uzvaru Eiropas čempionāta SuperCar klases ieskaitē izcīnīja Tommi Rūstads (VW Polo, Marklund Motorsport), bet otro vietu ieguva Joni-Pekka Rajala (Saab 9-3, Per Eklund Motorsport).

Gan Pasaules, gan Eiropas čempionāta nākamais posms no 4.līdz 6.septembrim norisināsies Francijā. Jānis Baumanis tur scentisies Super1600 ieskaitē.