Nitišs aizvadīs smagāko cīņu sezonā

Nitishs

Rallijkrosa Eiropas čempionāta „Super 1600” klases līderis Reinis Nitišs šajā nedēļas nogalē aizvadīs seriāla septīto posmu, kas norisināsies Luekas trasē Francijā.

Kā ziņo LAF Preses dienests, Reinim šis būs smagākais sezonas pārbaudījums, jo Francijas posmā „Super 1600” klases gatavojas startēt 37 dalībnieki, kas ir šosezon lielākais skaits. Tostarp startam pieteikušies daudzi vietējie braucēji. Francijas nacionālais čempionāts ir viens no spēcīgākajiem rallijkrosa seriāliem Eiropā, tāpēc jārēķinās, ka francūžu būs ne tikai daudz, bet viņi būs arī ļoti spēcīgi. Nav izslēgts, ka šajā posmā sasniegt augstus rezultātus neizdosies pat rūdītākajiem Eiropas čempionāta līderiem.

Reinis Nitišs pašlaik ir „Super 1600” klases līderis.

Viņš pēc sestās vietas Lielbritānijā un ceturtās Portugālē nākamajos posmos Ungārijā, Somijā un Norvēģijā izcīnīja uzvaras, bet Zviedrijā – otro vietu. Kopvērtējumā Reinis par 13 punktiem apsteidz dāni Ulriku Linnemanu, par 15 punktiem – krievu Ildaru Rahmatuļinu, bet par 18 punktiem – zviedru Eriku Farēnu. Ja pēdējie trīs sezonas posmi nepārsteigs ar strauju spēku samēru maiņu, šie četri braucēji savā starpā izspēlēs šā gada Eiropas čempiona titulu.

„SuperCar” klasē Francijas posmā uz starta stāsies vairāki slaveni autosportisti. Sezonas regulārajam dalībniekam Peteram Solbergam šoreiz nāksies mēroties spēkiem ar autorallija deviņkārtējo pasaules čempionu Sebastjenu Lēbu. Lai gan Solbergs jau uzkrājis ievērojama rallijkrosa pieredzi un viņš šajā duelī tiek uzskatīts par favorītu, Lēbs var kārtējo reizi pārsteigt ar lielisku sniegumu. 2012. gadā franču rallija veterāns aizvadīja ASV „Global Rallycross” čempionāta posmu, kur izcīnīja uzvaru. Peteram un Sebam asistēs arī Henings Solbergs un britu rallija cerība Kriss Mīke. Šis kvartets būs tikai daļa no 35 dalībniekus kuplā sportistu skaita.

Francijas posms ir pirmās sacīkstes, kopš FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta rīkotājkompānija „IMG” apstiprināja plānu, kas paredz 2014. gadā izveidot rallijkrosa pasaules čempionātu. Plāns, kuru, visticamāk, septembrī apstiprinās FIA Pasaules motoru sporta padome, paredz pasaules čempionāta statusu „SuperCar” klasei, vienlaicīgi saglabājot Eiropas čempionāta ieskaiti gan „SuperCar”, gan „Super 1600”, gan „TouringCar” klasei.