Nitišs arī šogad ‘izgāzīs’ Žiguļu Kausā Jēkabpilī, pievienojas arī Baumanis

27-Zigulu kauss 2014- Birzi_17.08.2014.

“Žiguļu Kauss 2015” Jēkabpils posma sacensībās, kas kādreizējā Biržu lidlauka teritorijā norisināsies 25.jūlijā, dalību ņems arī rallijkrosa zvaigznes Reinis Nitišs un Jānis Baumanis, ziņo sacensību rīkotāji.

1000 metrus garā rallijkrosa trase “Baroni”, kas izveidota Salas novada Biržos (15 km no Jēkabpils), “Žiguļu Kausu” jeb “VAZ Tusu” uzņems jau otro gadu un šoreiz tas būs seriāla sestais posms. Trase (70% asfalts, 30% grunts) izveidota tikai pērn, pirms „Žuguļu kauss 2014” septītā posma, kurā piedalījās 41 dalībnieks. Tostarp jauno trasi iesvētīja gan mājinieks Reinis Nitišs, gan viņa komandas biedrs Pasaules rallijkrosa komandā „Olsbergs MSE” – norvēģis Andreass Bakerūds, kurš visplašāk pārstāvētajā “Standart” klasē par nieka 0,4 sekundēm piekāpās uzvarētājam igaunim Sigmaram Tamemagi.

Arī šogad dalību apstiprinājuši vairāki zināmi pašmāju un ārvalstu dalībnieki.

Sacensībās startēs šī brīža abi ātrākie latviešu rallijkrosa braucēji Reinis Nitišs (5. vieta pasaules čempionāta “Supercar” klasē) un Jānis Baumanis (Eiropas čempionāta “Super1600” klases līderis). Dalību sacensībās apstiprinājis arī 2000.gada Eiropas čempions autokrosā Uģis Traubergs un viņa brālis, vairākkārtējais Latvijas čempions un Eiropas čempionātu posmu uzvarētājs Ivo Traubergs. “Žiguļu Kauss” sacīkstēs Biržu trasē startēs arī daugavpilietis Sergejs Blažēvics un jēkabpilietis Vilnis Buholcs, kuri noteikti iepriecinās klātesošos skatītājus, kuri vēl atceras šo vecmeistaru agrākos panākumus autotrekā un autokrosā.

Andreass Bakerūds pērn "Baronu" trasē

Andreass Bakerūds pērn “Baronu” trasē

“Uz sacensībām Jēkabpilī esmu aicinājis vairākus latviešu un ārvalstu sportistus, no kuriem daži ir izteikuši interesi piedalīties. Tiesa, viņu svarīgāku sacensību kalendārs vēl nav skaidrs, tamdēļ gala atbildi neviens vēl nav devis. Lai vai kā, bet arī šogad Biržos startēs arī ārvalstu personības – dalību apstiprinājis pasaules rallijkrosa čempionāta raidījumu vadītājs Endrū Kolijs, kā arī ietekmīgā žurnāla un interneta portāla autosport.com žurnālists Hels Ridžs. Ceru, ka tas nav viss,” optimistiski noskaņots ir Reinis Nitišs.

“Šogad esam izmainījuši trases konfigurāciju un tajā būs mazāk ‘salauztu’ līkumu, padarot „Baronu” trases apli ātrāku un dinamiskāku. Domāju, ka esam spēruši nozīmīgu soli uz priekšu, lai padarītu sacensības patīkamākas gan braucējiem, gan skatītājiem,” stāsta Reiņa tēvs, arī bijušais autosportists un beidrības „SKN Sports” pārstāvis Aigars Nitišs.

“Žiguļu Kauss” sacensību posmu Jēkabpilī organizē “SKN Sports”, sadarbībā ar “Rencēnu Autoklubs” un “RA Events”.