Nitišs dodas uz sacensībām Kanādā

Nitishs-620x300

Agrā 6. augusta rītā Reinis Nitišs izlido uz Kanādu, kur piektdienas vakarā un naktī uz sestdienu (pēc Latvijas laika) norisināsies rallijkrosa pasaules čempionāta septītais posms.

Šobrīd sezona ir pusē – notikuši seši rallijkorsa seriāla posmi, no kuriem visos sešos Reinis iekļuvis vismaz sacensību pusfinālā. Vēl vairāk, četras reizes viņš sasniedzis sacensību finālus, no tiem trīs reizes izcīnījis vietu uz goda pjedestāla, tostarp izcīnot vēsturisku uzvaru sacensībās Norvēģijā. Šobrīd Nitišs iekrājis 122 punktus un atrodas otrajā vietā pasaules čempionāta kopvērtējumā. Viņš tikai par trim punktiem atpaliek no līdera, rallija veterāna Petera Solberga, bet par pieciem punktiem apsteidz trešajā vietā esošo Tomasu Heikinenu.

Rallijkrosa 7. posms norisināsies 1351 m garā (59% – asfalts, 41% – grunts) Troārivjēres trasē, kas ierīkota zirgu skriešanās hipodromā. Tā būs tikai viena no sacensību disciplīnām, kas šajā nedēļas nogalē būs skatāma Kanādas motoru sporta šova ietvaros. Vēl tur norisināsies arī vairāki salonauto un formulu autošosejas seriālu posmi, tajā skaitā arī NASCAR sacensības.

Būtiska atšķirība šajā trasē ir starta taisne.

Tā būs garākā, kāda līdz šim ir bijusi –350 metri.

Tas nozīmē, ka skatītāji varēs novērtēt vairākas būtiskas nianses: braucēju reakcijas ātrumu, ātrumkārbas regulējumus, kā arī mašīnu dzinēja jaudu.

„Atšķirībā no iepriekšējiem posmiem, Kanādā visi sacensību braucieni norisināsies vienā dienā. Personīgi man, tas neko nemaina – esmu labi atpūties un pilnībā noskaņojies sacensībām. Tomēr, lai dienas laikā veiksmīgi piedalītos visos braucienos, būs īpaši jādomā par drošu nokļūšanu līdz finišam. Jābrauc tīri un ar apdomu, lai nenodarītu mašīnai lielus bojājumus, pretējā gadījumā komandas mehāniķiem var pietrūkt laika, lai veiktu nepieciešamo remontu un tad nāksies izlaist kādu no kvalifikācijas kārtām vai pat finālbraucienu.

Salīdzinot ar iepriekšējiem posmiem Eiropā, Kanādā piedalīsies 19 dalībnieki. Tas sākotnēji var šķist maz, tomēr būs ieradušies visi pasaules čempionāta favorīti, kuri startē ar augstāko mērķi – uzvarēt. Līdz ar to jārēķinās, ka katrs brauciens būs ar spēcīgākajiem un ātrākajiem konkurentiem un katrā būs jāparāda labākais sniegums, lai iekļūtu sacensību pusfinālā.

Pirmo reizi lidošu uz Kanādu, tāpēc jūtos nedaudz satraukts, bet vienlaicīgi arī pacilāts. Ik vienās sacensībās, cenšos gūt ko jaunu, ieklausīties treneru un padomdevēju sacītajā un mācīties no ātrākajiem konkurentiem. Ja Eiropas trasēs jau esmu braucis, tad starts Kanādā būs kas īpašs, jo šajā trasē man viss būs jauns, būs daudz iespēju gūt nozīmīgu pieredzi,” pirms garā lidojuma pastāstīja Reinis Nitišs.