Nitišs Lidenhilā piektais, Baumanis – 20. vietā

RX_lydden_2

Rallijkrosa pasaules čempionāta 4. posmā, kas norisinājās Lidenhilas trasē Lielbritānijā, Latvijas autosportists Reinis Nitišs izcīnīja piekto vietu, bet Jānis Baumanis savu debiju “SuperCar” klasē noslēdza ar 20. vietu (no 29).

Pirmajā kvalifikācijas kārtā Nitišs uzvarēja savā braucienā un uzrādīja piekto labāko laiku. Tikmēr Baumanis savā debijas braucienā “SuperCar” klases ieskaitē finišēja trešais, uzrādot 14. rezultātu.

Savu otro kvalifikācijas braucienu Reinis beidza trešais, sērijā uzrādot septīto rezultātu. Turpretim Jānim otrais brauciens bija aplam neveiksmīgs. Uzreiz pēc starta Baumanis un Taners Fausts devās “Joker” aplī, kur vienā no līkumiem amerikāņu šovmenis izraisīja sadursmi. Fausts pēc incidenta sacīkstes spēja turpināt, turpretim latviešu braucēja “Peugeot 208 WRX” ar salauztu stūres mehānismu palika trases malā.

Svētdien trešajā kvalifikācijas kārtā Nitišam izdevās pārliecinošs brauciens, kur finišu izdevās sasniegt otrajam aiz komandas biedra Andreasa Bakerūda un uzrādīt ceturto labāko laiku. Tikmēr Baumanis šajā sērijā sasniedza 19. Rezultātu.

Beidzamajā kvalifikācijas braucienā Nitišs finišēja ceturtais, kārtas kopvērtējumā uzrādot 12. laiku. Četrām kvalifikācijas kārtu kopvērtējumā Nitišs ierindojās piektajā vietā un nodrošināja sev vietu pusfinālā. Baumanis savu ceturto braucienu nobeidza otrais, atzīstot tikai austriešu rallija veterāna Manfreda Štola pārākumu. Sērijā Jānim atkal 19. rezultāts, un pirmās pasaules čempionāta sacensības noslēgtas 20. vietā.

2015_world_rx_action_4

Pusfinālā Nitišs par trešo vietu sīksti spēkojās ar zviedru Timiju Hansenu,

un izrādījās pārāks, nopelnot vietu finālbrauciena startam. Izšķirošajā sacīkstēs Reinis startēja no pēdējās rindas. Brauciena laikā viņam izdevās pārspēt tikai vietējo rallija vecmeistaru Gaju Vilksu, un finišēt piektajā vietā.

Kārtējo uzvaru izcīnīja norvēģis Peters Solbergs, kurš cīņā par godalgotajām vietām uzveica zviedrus Matiasu Ekstrēmu un Johanu Kristofersonu.

Nitišs pēc sacensībām: “Rrezultāts šoreiz tika izšķirts jau pusfinālā, kad putekļos, apgrūtinātas redzamības apstākļos sekoju līderiem un zaudēju laiku. Ja nenotiek kādas sadursmes vai tehniskas likstas, finālā tik spēcīgā konkurencē no trešās starta rindas ir mazas izredzes uzvarēt. Lai vai kā, komandas uzdevumu iekļūt TOP6 esmu izpildījis, bet nākamreiz es vēlos sasniegt vairāk.”

Jānis Baumanis par savu debiju “SuperCar” klasē: “No rīta brīvajos treniņos mums bija salīdzinoši labs apļa laiks. Nepaveicās, ka pirms trešās kvalifikācijas, tieši pirms mūsu brauciena nolaistīja trasi. Tā bija ļoti, ļoti slidena. Tiem, kas brauca nākamajos braucienos rezultāti bija ievērojami labāki, pēdējai grupai zaudējām jau apmēram astoņas sekundes. Divas sekundes aplī ir ļoti daudz. Ceturtajā kvalifikācijā sanāca labs starts, pēc kā uzreiz devos džokera aplī. Braucu, cik ātri varēju, taču arī šajā braucienā radiatoram priekšā bija dubļi un motoram ieslēdzās saudzēšanas režīms, lai tas nepārkarstu. Tas nozīmē, ka jaudas bija par kādiem 20 – 30 procentiem mazāk. Nepaveicās ar to. Lai gan kopumā esmu apmierināts ar savu sniegumu.”

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ar 112 punktiem ir Peters Solbergs, bet Nitišs ar 61 punktu šobrīd atrodas piektajā vietā.

Baumanim šajā sezonā ar “SuperCar” automobili paredzēts startēt vēl divos rallijkrosa pasaules čempionāta posmos. Nākamā reize būs 21.- 23. augustā Norvēģijā, bet trešā 2.- 4. oktobrī Turcijā.