Nitišs līderis pēc Pasaules RX čempionāta pirmās sacensību dienas Norvēģijā, Baumanis piektais

Nitiss Norge 2014_ (atsauce. QNIGAN.COM)

Sestdien, 14.jūnijā Norvēģijas pilsētā Hellā (Hell) sākās Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (Pasaules RX) trešais posms, kurā startē arī latvieši Reinis Nitišs (SuperCar) un Jānis Baumanis (Super1600). Nitišs pēc pirmajiem kvalifikācijas braucieniem izvirzījies līderpozīcijā un arī Baumaņa izredzes pirms izšķirošās dienas ir labas.

Nitišs (attēlā), kurš Pasaules RX kopvērtējumā pēc Portugāles un Lielbritānijas posma ieņem ceturto vietu, sacensību pirmajā dienā veica divus kvalifikācijas braucienus. Pirmajā no tiem Nitišs uzrādīja absolūti ātrāko laiku, savukārt otrajā – otru ātrāko.

Tādējādi pēc pirmās dienas Nitišs ar 95 punktiem atrodas sacensību līderpozīcijā.

Piecus punktus no Nitiša atpaliek Liams Dorans, par 11 punktiem mazāk ir Tomasam Heikinenam.

Pirmajā kvalifikācijas braucienā Reinis startēja kopā ar zviedru autosportisti Ramonu Karlsoni (Ramona Karlsson) un trim norvēģiem – Steinu Egilu Jensenu (Stein Egil Jenssen), Oli Habjorgu (Ole Habjorg) un Oli-Kristianu Notveitu (Ole-Kristian Nottveit). Nitišs startēja no trešās pozīcijas un jau pēc pirmā apļa izvirzījās brauciena vadībā. Brauciena laikā latvietis pārliecinoši atrāvās no konkurentiem un iekrāja drošu pārsvaru, lai pēdējā apļa sākumā dotos Joker aplī. Finišā Reinis Nitišs ne tikai izcīnīja uzvaru savā braucienā, bet arī visa kvalifikācijas brauciena kopvērtējumā uzrādīja absolūti ātrāko laiku, tādējādi iegūstot 50 punktus.

Otrajā braucienā Reinis startēja kopā ar pirmā kvalifikācijas brauciena ātrākajiem braucējiem – Tomasu Heikinenu, Timiju Hansenu, Liamu Doranu un Žeromu Grošē-Žaninu. Braucienu Reinis sāka no otrās starta pozīcijas un brauciena sākumā spēja izvirzīties līderpozīcijās. Nitišs atradās drošā brauciena vadībā, tomēr līdz pat pēdējam aplim nebija iekrājis pietiekamu pārsvaru un pēc došanās Joker aplī, zaudēja vienu pozīciju, finišu sasniedzot otrais, 0,505 sekundes aiz Liama Dorana. Arī kopvērtējumā, Reiņa Nitiša uzrādītais laiks bija otrais ātrākais, kas autosportistam deva 45 punktus.

“Šobrīd ir divējādas sajūtas… Esmu ļoti apmierināts ar šādu rezultātu – līderpozīcija pēc pirmās sacensību dienas ir tāds sākums, par kuru labāku grūti iedomāties. No otras puses, es neesmu apmierināts ar savu braukšanu – joprojām pieļauju vairākas kļūdas un zaudēju vērtīgas sekundes. Ja gribu cīnīties par augstākajām pozīcijām, rīt no rīta būs jātiek skaidrībā par dažu līkumu pareizu izbraukšanu,” kaujinieciski noskaņots ir Reinis Nitišs.

SuperCar rezultāti ŠEIT

Arī Super1600 klasē startējošais Jānis Baumanis uz otro sacensību dienu var raudzīties cerīgi, jo pēc viduvēja rezultāta (12.vieta) pirmajā kvalifikācijas sesijā, otrajā Jānim padevās otrais ātrākais laiks. Kopsummā ar 77 punktiem Baumanis dala 5.-6.pozīciju ar lietuvieti Kasparu Navicku. Suoer1600 klasē par līderi ar 90 punktiem izvirzījies Krievijas pārstāvis Sergejs Zagumenovs.

Super1600 rezultāti ŠEIT

Izšķirošie notikumi norisināsies šodien, 15.jūnijā.