Reinim Nitišam lieliska debija Pasaules čempionāta rallijkrosā elitē, bet Jānim Baumanim labs starts mazajā klasē

RX_portugal

Jēkabpilietis Reinis Nitišs 3. un 4.maijā Portugālē, Montalegre trasē aizvadījis lielisku debiju pasaules rallijkrosa augstākajā sabiedrībā SuperCar klasē, finālā izcīnot trešo vietu un piekāpjoties vien diviem norvēģiem – WRC rallija eksčempionam Peteram Solbergam un savam komandas biedram Andreasam Bakerūdam. Savukārt citam Latvijas pārstāvim – Jānim Baumanim turpat padevies izcīnīt 3.vietu Eiropas čempionāta ieskaitē Super1600 klasē.

Reinis ar “Ford Fiesta ST” ļoti pārliecinošu sniegumu demonstrēja jau ar pirmajiem kvalifikācijas braucieniem, četru braucienu summā sasniedzot trešo labāko rezultātu, ar ko viņš nodrošināja vietu pirmajā rindā startam pusfinālā. Tikmēr kādreizējā F1 zvaigzne, kanādietis Žaks Vilnēvs (Peugeot 208) braucienos spēja sasniegt attiecīgi tikai 13., 15. un 12. rezultātu, bet vienā no priekšbraucieniem pat nefinišēja, kopvērtējumā 19.braucēju konkurencē paliekot 17.pozīcijā un PČ ieskaites punktus negūstot.

Savā pusfinālā Nitišam izdevās izcīnīt patiešām skaistu uzvaru.

Finišā viņš par nieka četrām sekundes desmitdaļām pārspēja savu „Olsbergs MSE” komandas biedru Andreasu Bakerūdu (Ford Fiesta ST), kā arī zviedru Antonu Marklundu (VW Polo), pērnā gada Eiropas čempionu SuperCar klasē, Krievijas pārstāvi Timuru Timerzjanovu (Peugeot 208), kurš tādējādi neiekļuva finālā, kā arī Itālijas pārstāvi Dereku Tohilu (Citroen DS3) un norvēģi Aleksandru Hvālu (Citroen DS3).

Tikmēr otrajā pusfinālā stabili, ar gandrīz 3 sekunžu pārsvaru uzvarēja Solbergs, apsteidzot Somijas braucēju Tomasu Heikinenu (VW Polo) un beļģi Koenu Pauelu (Ford Focus). Katra pusfināla trīs labākie braucēji satikās finālā.

Un. lūk, pasaules čempionāta pirmā posma finālbrauciena startā latviešu debitants stāvēja pirmajā rindā līdzās slavenajam norvēģim Peteram Solbergam (Citroen DS3)! Dienas galvenajā braucienā Nitišs braši cīnījās ar titulētiem un krietni pieredzējušākiem sāncenšiem un šo pārbaudījumu godam izturēja, finišā piekāpjoties tikai Solbergam un tam pašam Bakerūdam (par 0,69 sekundēm), ko bija uzveicis pusfinālā.

Šobrīd šo varam uzskatīt par Latvijas autosportistu augstāko sasniegumu Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) pasaules čempionāta statusa sacensībās. Tikmēr vienīgā daiļā dzimuma pārstāve rallijkrosa elitē – zviedriete Ramona Karlsone (Saab 9-3) sacensības aizvadīja krietni pārliecinošāk par F1 eksčempionu Vilnēvu. Viņa pat iekļuva pusfinālā vienā braucienā ar Solbergu, tur gan paliekot pēdējā – 6.vietā, bet sacensību kopvērtējumā ierindojās 10.vietā.

RX_portugal_2

Turklāt interesanti, ka pēc Portugāles posma ieskaites braucienos kopumā nopelnītās punktu summas Reinis pasaules čempionāta kopvērtējumā (ar 24 punktiem) šobrīd ieņem otro (!) vietu.

Līdztekus prestižākās SuperCar klases kaislībām augstvērtīgu sniegumu rallijkrosa Eiropas čempionāta Super 1600 klasē nodemonstrēja arī Jānis Baumanis. Arī viņam Portugāles sacensībās izdevās izcīnīt trešo vietu. Finālbraucienā Jānis piekāpās tikai diviem krievu braucējiem Sergejam Zagumenovam un Ņikitam Misjuļam.

Ar detalizētiem SuperCar klases reuzltātiem var iepazīties ŠEIT.

Ar detalizētiem Super 1600 klases reuzltātiem var iepazīties ŠEIT.

Nākamais posms abiem rallijkrosa seriālim norisināsies 24./25. maijā Liddenhilā, Lielbritānijā.

Portugāles rallijkrosa rezultāti

„SuperCar”:

 1. Peters Solbergs (Norvēģija, „Citroen DS3”) 04:02,081
 2. Andreass Bakerūds (Norvēģija, „Ford Fiesta”) +2,358
 3. Reinis Nitišs (Latvija, „Ford Fiesta”) +3,048
 4. Tomass Heikinens (Somija, „VW Polo”) +5,025
 5. Antons Marklunds (Zviedrija, „VW Polo”) +5,901
 6. Koens Pauels (Beļģija, „Ford Fiesta”) +10,790

„Super 1600”:

 1. Sergejs Zagumenovs (Krievija, „Škoda Fabia”) 04:19,588
 2. Ņikita Misjuļa (Krievija, „Škoda Fabia”) +2,880
 3. Jānis Baumanis (Latvija, „Renault Twingo”) +3,574
 4. Ulriks Linnemans (Dānija, „Peugeot 208”) +3,809
 5. Timurs Šigabutdinovs (Krievija, „Renault Twingo”) +4,900
 6. Vaclavs Veverka (Čehija, „Peugeot 208”) +6,988