Nitišs un Baumanis šonedēļ uzsāk otro sezonu pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionātā

45-Zigulu kauss 2014- Birzi_17.08.2014.

Šodien, 24.aprīlī jēkabpilietis Reinis Nitišs Portugālē uzsāk savu otro pasaules rallijkrosa čempionāta sezonu, startējot prestižajā Supercar klasē. Arī šogad Nitišs turpina startēt zviedru komandas Olsbergs MSE sastāvā, kuras rindās pēr individuali izcīnīja augsto trešo vietu un komandai palīdzēja nodrošināt uzvaru komandu ieskaitē. Vienlaikus Eiropas čempionāta dalību uzsāk arī Jānis Baumanis.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (Pasaules RX) kalendārā šogad paredzēti 13 posmi – tas ir par vienu vairāk nekā 2014.gadā. Vienpadsmit pērnie posmi savu vietu kalendārā saglabājuši, tikmēr Formula 1 trases Spānijā (Barselona) un Vācijā (Hokenheima) Pasaules RX posmu uzņems pirmo reizi. Vietu 2015.gada kalendārā zaudējis Latvijai ģeogrāfiski tuvākais posms Somijā. Pasaules RX noslēdzošais posms paredzēts pēc septiņiem mēnešiem, 28. un 29.novembrī, Argentīnā.

Starppomā Nitišs rūpīgi gatavojās jaunajai sezonai, tostarp kopā ar Sports Racing Technologies un Māri Neikšānu debitēja rallijā, piedaloties FIA Eiropas rallija čempionāta posmā Rally Liepāja.

Ziemā Nitišs startēja arī RallyX on Ice sacensību posmā Zviedrijā un izcīnīja uzvaru.

Nitišs arī vairākas nedēļas strādāja par mehāniķi Olsbergs MSE komandas mājvietā Nīneshamnē, tādējādi iepazīstot gan mašīnas uzbūvi, gan pavadot vērtīgu laiku ar komandu.

priekšējās piedziņas automašīnu “Renault Twingo” startēs “Super 1600″ ieskaitē.

“Sezona noteikti nebūs no vienkāršākajām. No vienas puses, es zinu lielāko daļu no trasēm, kurās notiks posmi. No otras puses, čempionātam pievienojušās vairākas jaunas komandas un ļoti ātri braucēji. Es nevaru prognozēt, kā man ies un kādu rezultātu sasniegšu, bet zinu, ka esmu darījis visu, lai sezonai sagatavotos pēc iespējas labāk, un ļoti ceru, ka čempiona tituls šogad ir tuvāk kā pērn.” pirms sezonas saka Reinis Nitišs.

“Sezona ir gara, un es nevēlos radīt papildu spiedienu, no Reiņa prasot kādu noteiktu rezultātu. Vēlos, lai Olsbergs MSE strādātu kā komanda un vienots mehānisms, kas ļautu Reinim sasniegt augstvērtīgu rezultātu, iegūt nepieciešamos punktus, un, cerams, cīnīties par čempiona titulu. Pērn Reinim teicu, ka Top12 būtu labs rezultāts, šogad būtu apmierināts, ja viņš spētu ierindoties starp sešiem ātrākajiem braucējiem,” pirms sezonas labvēlīgi noskaņots ir Olsbergs MSE direktors Andrēass Ēriksons.

Savukārt J.Baumanis pirms čempionata sakuma aizvadījis trīs testu sesijas – Esteringas trasē Vācijā, kā arī de Drē un Falēras trasēs Francijā. Pirmajā testu sesijā uzsvars tika likts uz braukšanas iemaņu pilnveidošanu, savukārt nākamajos testos komanda jau eksperimentēja ar automašīnas regulējumiem un dzinēja programmām.

“Šogad startēšu ar to pašu automašīnu, ar kuru braucu pagājušajā gadā, taču pa ziemu tai veikti dažādi uzlabojumi, tostarp arī izmaiņas aerodinamiskajā paketē, ko vērīgākie līdzjutēji jau ir pamanījuši. Komanda starpsezonā ir lieliski pastrādājusi, un varu teikt, ka šogad braukt kļuvis vieglāk un automašīnā jūtos daudz labāk,” stāsta J. Baumanis.

Pirms gada Montalegres trasē J. Baumanis debitēja Eiropas rallijkrosa čempionātā, un savā pirmajā sacīkstē spēja izcīnīt augsto 3.vietu.

Jānis Baumanis

Jānis Baumanis

J. Baumanis šogad plāno startēt visos septiņos Eiropas čempionāta posmos, kā arī debitēs prestižākajā “Supercar” klasē. Šogad “Team Peugeot-Hansen” izveidotajā jauno talantu programmā “Team Hansen Talent Development” J. Baumanis ar pilnpiedziņas automašīnu aizvadīs trīs pasaules čempionāta posmus – 22.-24.maijā Lielbritānijā, 21.-23.augustā Norvēģijā un 2.-4.oktobrī Turcijā.

Pasaules RX 2015. gada kalendārs:

Posms Norises datums Norises vieta

1.

24.-26. aprīlis Portugāle, Montalegre

2.

1.-3. maijs Vācija, Hokenheima

3.

15.-17. maijs Beļģija, Metē

4.

22.-24. maijs Lielbritānija, Lidenhila

5.

19.-21. jūnijs Vācija, Esteringa

6.

3.-5. jūlijs Zviedrija, Hejesa

7.

7.-8. augusts Kanāda, Trois-Rivières

8.

21.-23. augusts Norvēģija, Hella

9.

4.-6. septembris Francija, Loeaka

10.

18.-20. septembris Spānija, Barselona

11.

2.-4. oktobris Turcija, Stambula

12.

16.-18. oktobris Itālija, Frančakorta

13.

27.-29. novembris Argentīna, Sanluisa