Nitišs tālajā Argentīnā ‘pārraksta’ Latvijas autosporta vēsturi

20141129_ FOTO4_ RN_ RD12_ (atsauce_ QNIGAN.COM)

Vakar, 29.novembrī Argentīnā aizvadīts Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (World RX) pēdējais posms, kurā Supercar klasē 2.vietu izcīnīja jēkabpilietis Reinis Nitišs, tādējādi ar labu beigu akordu noslēdzot 2014.gada sezonu un nosargājot iepriekšējās sacensībās sasniegto 3.pozīciju visa čempionāta vērtējumā.

Lai gan konkurence tālajā Dienvidamerikas posmā skaitliski bija mazāka kā iepriekšējos posmos, visi čempionāta galvenie spēki, tostarp arī jau priekšlaicīgi čempiona titulu ieguvušais Peters Sūlbergs, bija uz strīpas.

20141129_ FOTO3_ RN_ RD12_ (atsauce_ QNIGAN.COM)

Tādēļ, jo lielāks gandarījums, ka Nitiša nosacītu neveiksmīšu sērija izrādījās izsmelta. Visnotaļ stabīli iekļuvis pusfinālā, Reinis savā braucienā konkurentiem neatstāja nekādas cerības uz uzvaru un droši kvalificējās finālbraucienam, kurā piekāpās vien titulētajam Sūlbergam. Tādējādi Argentīnā iegūtie 26 punkti ļāva nosargāja trešo vietu World RX kopvērtējumā, kas nozīmē, ka

Nitišs izcīnīja pirmo pasaules čempionātu medaļu Latvijas autosporta vēsturē.

Pusfināla braucienu Reinis Nitišs uzsāka no pirmās starta vietas, un jau pašā brauciena sākumā izvirzījās līderpozīcijā, saviem konkurentiem neatstājot ne mazākās cerības sevi apsteigt. Brauciena apļus latvietis veica ātri un nekļūdīgi, tādējādi uzvarot pusfinālā un nodrošinot sev vietu finālbraucienā. Otrajā pusfinālā ātrākais bija Sūlbergs.

Finālbraucienu Nitišs uzsāka no otrās starta vietas. Pēc brauciena starta Nitišs ieņēma otro pozīciju – uzreiz aiz līdera, Pasaules RX čempiona Solberga. Lai gan apdraudēt Solberga pozīciju neizdevās, arī tuvākie sekotāji nespēja uzrādīt atbilstošu ātrumu, lai savukārt apsteigtu Nitišu. Argentīnas posma finālbrauciena finišu Reinis Nitišs sasniedza otrais.

20141129_ FOTO5_ RN_ RD12_ (atsauce_ QNIGAN.COM)

World RX posmā Argentīnā Nitišs ieguva 26 punktus, tādējādi palielinot savu punktu summu līdz 210, kas ļāva nosargāt trešo vietu čempionāta kopvērtējumā. Pasaules RX kopvērtējuma pirmajā vietā ir Peters Solbergs, kurš sezonas laikā iekrājis 267 punktus. Otrajā vietā ierindojās soms Tomass Heikinens, kuram 221 punkts.

Vēsturisku panākumu guva arī Reiņa Nitiša komanda OlsbergsMSE,

kas Argentīnas posmā ieguva pietiekamu punktu skaitu un kļuva par pirmo komandu, kas izcīnījusi pasaules čempionu titulu komandu ieskaitē! Posms Argentīnā mazāk veiksmīgs izvērtās Reiņa Nitiša komandas biedram Andreasam Bakerudam, kurš finālbraucienā ierindojās sestajā vietā. Pasaules RX kopvērtējumā Bakerudam 193 punkti un piektā vieta.

„Šī bija mana pirmā sezona Supercar klasē, kurā esmu mācījies, kļūdījies un ieguvis vairākus punus. Tā ir nenovērtējama pieredze. Šobrīd tiešām trūkst vārdu, lai aprakstītu to, kas notiek manā galvā! Jūtos pacilāts un vienlaicīgi arī iztukšots – sezona bija ļoti gara un nogurdinoša. Esam piedzīvojuši gan veiksmes brīžus, gan arī man kļūdoties, ne tik labas sacensības. Tomēr svarīgi, ka kopumā sezonas izskaņā sasniedzām tik ievērojamu panākumu! Šodien pierādījām, ka komandas automašīnas ir ļoti ātras – no fināla sešiem dalībniekiem trīs brauca ar OlsbergsMSE „Ford Fiesta” automašīnām. No visas sirds vēlos pateikt paldies manai ģimenei, komandai, faniem, atbalstītājiem un ikvienam, kas ticēja…” saviļņots par sasniegto bija Reinis Nitišs.

Finālbrauciena rezultāti

1. Peters Sūlbergs (Citroen DS3) – 3:29,598

2. Reinis Nitišs (Ford Fiesta ST) – 3:34,481

3. Kevins Eriksons (Ford Fiesta ST)  - 3:38,287

4. Timijs Hansens (Peugeot 208) – 3:39,739

5. Tomass Heikinens (VW Polo) – 3:41,629

5. Andreass Bekerūds (Ford Fiest ST) – 3:48,554

Word RX 2014.gada kopvērtējums

1. Peters Sūlbergs (Citroen DS3) – 267 punkti

2. Tomass Heikinens (VW Polo) – 221

3. Reinis Nitišs (Ford Fiesta ST) – 210

4. Timijs Hansens (Peugeot 208) – 199

5. Andreass Bakerūds (Ford Fiesta ST) – 193

6. Antons Marklunds (VW Polo)  - 173

Ar sacensību rezultātiem sīkāk var iepazīties ŠEIT.