Nitišs uzvar arī Austrijā

RNitiss_1

Latvijas autosportists Reinis Nitišs izcīnījis uzvaru „Super 1600” klasē FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta astotajā, t.i., priekšpēdējā posmā, kas norisinājās Grainbahas trasē Austrijā un ar to faktiski ir nodrošinājis sev Eiropas čempiona titulu.

Nitišs Austrijas sacīkstes sestdien sāka ar uzvaru un otro vietu pirmajos divos kvalifikācijas braucienos. Svētdienas priekšpusdienā sekoja lielisks kvalifikācijas turpinājums – izcīnītas uzvaras gan trešajā, gan ceturtajā braucienā, kā rezultātā labākais rezultāts kvalifikācijas kopsummā, kas ļāva 16 punktus ieskaitīt čempionāta kopvērtējuma pūrā. Viens no Reiņa sīvākajiem konkurentiem dānis Ulriks Linnemans bija otrais, līdz ar to arī zaudējot pat teorētiskas izredzes uz titulu, bet krievs Ildars Rahmatuļins nopelnīja piekto vietu, bet vēl saglabājot tīri teorētiskas izredzes uz titulu. Zviedrs Eriks Farēns kvalifikācijas sesiju beidza kā trešais un izlīdzināja savu kopvērtējuma punktu skaitu ar Rahmatuļinu.

Pusfinālā Nitišs startēja kopā ar abiem atlikušajiem čempiontitula tīkotājiem. Reinis atkal pārliecinoši uzvarēja, Rahmatuļins finišēja otrais, bet Farēns guva trešo vietu. Proti, abi sāncenši joprojām formāli saglabāja cerības uz titulu. Taču pirms finālbrauciena Nitiša pārsvars bija tik liels, ka izšķirošajā sacīkstē viņam pietiktu pat ar piekto vietu braucienā pat, ja kāds no viņa oponentiem izcīnītu uzvaru. Tomēr latviešu braucējs neapsvēra nekādus taktiskus manevrus, bet

finālā jau no starta izrāvās vadībā un noturēja līdera pozīciju līdz pat finišam.

Linnemans atbrauca otrais, bet Rahmatuļins – trešais.

Nitišs, kurš šogad aizvada Eiropas čempionātā pirmo pilno sezonu, līdz šim notikušajos astoņos posmos ir iemanījies izcīnīt jau piecas uzvaras un faktiski šobrīd – vienu posmu pirms beigām – ir nodrošinājis sev čempiona titulu.

Atlikušais FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta posms notiks jau nākamajā nedēļas nogalē Esteringas trasē Vācijā.