Nitišs triumfē sarežģītajā Francijas derbijā

Nitishs_France

Mūsu jaunais un daudzsološais rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs izcīnījis uzvaru Eiropas čempionāta Francijas posmā.

Par spīti sevišķi spēcīgajai 38 dalībnieku konkurencei (no tiem 23 francūži) Reinis šajā nedēļas nogalē bija pārliecinošs favorīts savā „Super 1600” klasē. Viņš uzvarēja gan abus sestdienas, gan svētdienas kvalifikācijas braucienus, kā arī pusfināla sacīksti, ar to nopelnīdams pirmo starta vietu finālā.

Finālbraucienā Nitišs lieliski „izcēla” startu

un uzreiz izvirzījās sacīkšu vadībā, taču taču visu laiku cieši aiz viņa – kā medību suņi pa asinspēdām – turējās francūži Stīvens Bosārs un Deivids Olivjē. Izbraucot no Džokera apļa, Bosārs jau atradās gandrīz latvietim blakus, taču Reinis veiksmīgi nosedza pēdējos līkumus un pirmais šķērsoja finiša līniju. Atlikušās pjedestāla vietas sadalīja attiecīgi Bosārs un Olivjē.

Toties Reiņa līdz šim sīvākais konkurents dānis Ulriks Linnemans Francijas posmu beidza ar pārsteidzoši pieticīgu rezultātu – 22. vietu kvalifikācijā.

Šobrīd Eiropas čempionāta kopvērtējumā Reinim Nitišam ir 174 punkti, tatāram Ildaram Rahmatuļinam – 148, zviedram Erikam Farēnam – 146, bet jau pieminētajam Linnemanam ir 133 punkti un praktiski jau zudušas cerības uz čempiona titulu.

Šā gada Eiropas čempionātā vēl atlikušas divas sacīkstēs – Austrijā un Vācijā.