Nitišs uzvar “Stokker” mauriņa traktoru sacensībās

IMG_6297

Piektdien, 12. septembrī, pie tirdzniecības un servisa centra „Stokker” Rīgā, Krasta ielā notika mauriņa traktoru veiklības braukšanas sacensības. Fināla divcīņā, sacenšoties ar motokrosistu Dāvi Ivanovu, uzvaru izcīnīja jaunais un talantīgais rallijkrosa braucēja Reinis Nitišs.

Par ātrākā un precīzākā dalībnieka titulu braukšanā ar mauriņa traktoru sacentās arī mūziķis un autosporta mīļotājs Normunds Rutulis (3.vieta), autošosejas sacīkšu braucējs Jānis Vanks (4.vieta) un drifta braucējs Voldemārs Siliņš (5.vieta). Rutuli no iekļūšanas finālā šķīra vien 5 sekundes simtdaļas.

IMG_6268

Reinis Nitišs par šo panākumu ar smaidu sejā saka: “Šādas sacensības man bija kas jauns, un krietni atšķīrās no līdzšinējās pieredzes.

Pirmajā brīdi, ieraugot traktoru, ar ko būs jābrauc, biju uztraucies.

Galvenokārt tāpēc, ka tam nav ne īstas stūres, ne pedāļu, pie kā ikdienā pierasts. Taču labam autosportistam jāspēj pielāgoties apstākļiem un dažādai tehnikai, kā arī saglabāt vēsu prātu. To arī centos darīt un rezultāti neizpalika. Kopumā tas bija jautrs piedzīvojums, un domāju, ka gan dalībnieki, gan skatītāji no tā guva tikai pozitīvas emocijas.”

Savukārt Normunds Rutulis šo piedzīvojumu salīdzināja ar skatuves dzīvi, sakot, ka labam mūziķim jāspēj improvizēt un pielāgoties dažādiem žanriem, nedrīkst apjukt un jāparāda labākais, ko spēj.

IMG_6213

Apliecinot savu izveicību, sacensību dalībniekiem ar mauriņa pļaujamo traktoru „Cub Cadet Zero-Turn RZT 54” bija ātri un precīzi jāizbrauc 100 m slaloms starp piloniem. Kvalifikācijas braucienos labākos rezultātus (ar tikai pāris sekunžu starpību) uzrādīja Dāvis Ivanovs un Reinis Nitišs, kuri pēc tam sacentās finālā. Tajā tika pārbaudīta prasme manevrēt arī atpakaļgaitā. Braukšanā uz priekšu mazliet labāk veicās Dāvim, taču viņam grūtības sagādāja manevrēšana atpakaļgaitā, līdz ar to nācās samierināties ar otrajo vietu.

Sacensības norisinājās tirdzniecības un servisa centru tīkla STOKKER rīkotās brīvdabas darbnīcas ietvaros. Visas dienas garumā uz vietas varēja izmēģināt darbu ar dažādiem instrumentiem un tehniku, kā arī saņemt profesionālas konsultācijas un ieteikumus pārdomātai izvēlei. Pasākumā varēja izmēģināt elektriskos rokas instrumentus, metināšanas iekārtas, motorzāģus, uzkopšanas tehniku un vēl daudz ko citu.