Nitišu rallijkrosa Vācijas posmā sagaida līdz šim lielākā konkurence

Nitiss_19

Šajā nedēļas nogalē Esteringas trasē Vācijā norisināsies rallijkrosa pasaules čempionāta devītais posms, kurā piedalīsies arī mūsu lielā cerība – Reinis Nitišs.

Nitiša pārstāvētajā „SuperCar” klasē saņemts 41 pieteikums, kas ir 2014. gada čempionāta pagaidām lielākais dalībnieku skaits.

Atgādināsim, ka Reinis līdz šim aizvadīto astoņu posmu laikā ir iekrājis 156 punktus un uz Vāciju, atrodoties otrajā kopvērtējuma vietā. Līderpozīcijā ar 184 punktiem atrodas rallija veterāns un 2003. gada pasaules čempions Peters Solbergs, bet trešajā vietā ar 146 punktiem ierindojas soms Tomass Heikkinens.

Pasaules čempionāta devītais posms norisināsies Bukstehudes pilsētiņas pievārtē esošajā Esteringas trasē.

Tā ir īsākā no trasēm, kādas līdz šim apmeklējuši seriāla dalībnieki.

Tā ir 952 m gara, no tā 60% ir asfalts, bet 40% – grants segums. Iepriekšējās sezonās Nitišs šajā trasē startējis divas reizes ar „Super 1600” klases mašīnu. 2012. gadā viņš ierindojās 15. vietā, savukārt pērn, noslēdzošajā Eiropas čempionāta posmā izcīnīja spožu uzvaru.

“Ļoti izšķirīgs šajā trasē ir pirmais līkums – tas ir šaurs, lēns, teju 180 grādi – visām mašīnām vienlaicīgi tajā vietas nav. Pēc starta dalībnieki cieši seko viens otram, un nevar zināt, cik piesardzīgi vai droši brauks konkurenti – nevari būt drošs, ka netiksi iesaistīts kādā sadursmē. Notikumi pirmajā līkumā pēc starta ir nedaudz laimes spēle, jo ne vienmēr pirmais, kurš tajā iebrauc, ir pirmais, kurš no šī līkuma izbrauc. Arī trases konfigurācija un segums nepieļauj plašas variācijas, tiklīdz sāc braukt nedaudz piesardzīgāk, tā apļa laiki strauji pasliktinās. Tāpēc paredzu, ka visi brauks maksimāli ātri, sākot jau ar pirmo kvalifikācijas kārtu.

Uz Vāciju došos ar patīkamām atmiņām. Pagājušā gadā tur uzvarēju, lai gan finālā startēju no otrās starta rindas. Šo iepriekš gūto pieredzi centīšos apvienot ar „SuperCar” braukšanas stilu, lai spēcīgajā konkurencē gūtu pēc iespējas augstvērtīgāku rezultātu,” tā visai rezervēti pirms došanās uz Vāciju izsakās Reinis Nitišs.

Rallijkrosa pasaules čempionāta Vācijas posma izšķirošos notikumus varēsim vērot „Viasat Sport Baltic” kanālā. Translācija ierakstā sāksies svētdien, 21.septembrī, plkst. 23:40. Savukārt sacensību finālbraucienu tiešraide būs redzama oficiālajā interneta mājas lapā www.rallycrossrx.com, un tā sāksies svētdien plkst. 15:00.