„OKartes Autosporta Akadēmijas” jaunieši labāko četriniekā “FST” Shootout sacensībās Anglijā

Marcis Kenevs OK kartes Akademija

Piektdien, 7.decembrī Anglijā noslēdzās Fiesta Sporting Trophy Shooutout sacensības, kurās sacentās Eiropas labākie Ford Fiesta R2 automašīnu braucēji. Dalībnieku vidū bija arī divi „OKartes Autosporta Akadēmijas” rallija komandas piloti Mārcis Ķenavs un Ralfs Sirmacis, kuri no Anglijas mājup brauks ar izcīnītu trešo un ceturto vietu.

Sacensību pirmajā dienā bija jāaizvada mediju, psiholoģiskie un fiziskie testi. Pēc pirmās dienas 11 sportistu konkurencē latvieši ieņēma 5. un 8. vietu. Lai gan abi jaunieši labi sevi parādīja fiziskajos un mediju testos, šoreiz klupšanas akmens izrādījās psiholoģiskais tests.

Pēc pirmās dienas labākos rezultātus uzrādīja 25 gadus vecais beļģis Hugo Arelano un 23 gadus vecais velsietis Elfins Evanss, tomēr galvenās sacensības risinājās otrajā dienā. Kārlailas lidostā izveidotajā trasē jauniešiem bija jāveic trīs braucieni ar identiskām Ford Fiesta R2 automašīnām. Šeit par galveno favorītu tika uzskatīts šī gada WRC Academy čempions Elfins Evanss, tomēr pirmajā braucienā viņu apsteidza galvenais konkurents Hugo Arelano. Latvieši braucienu veica paši pirmie, tādēļ trasē bija piesardzīgi, izcīnot ceturto (Ķenavs) un piekto (Sirmacis) vietu, priekšā palaižot arī poļu sportistu. Tomēr otrajā braucienā Latvijas talanti sevi pierādīja lieliski – Sirmacis pirmais, Ķenavs trešais! Pa vidu iespraucās WRC Academy čempions Evanss. Trešajā braucienā uzvaru svinēja Arelano, bet tikai nedaudz atpalika Mārcis Ķenavs. Evanss trešais, Sirmacis ceturtais.

Tad M-Sport (Ford WRC rallija komanda) vadītājs Malkoms Vilsons izraudzījās piecus finālistus, kuru vidū bija arī abi latvieši! Pēc individuālām pārrunām ar Vilsona kungu par sacensību uzvarētāju tika pasludināts Elfins Evanss, otrā vieta tika Hugo Arelano, bet trešais un ceturtais bija latvieši Mārcis Ķenavs un Ralfs Sirmacis. Kā galveno balvu Evanss saņēma iespēju gadu strādāt M-Sport rūpnīcā, bet Arelano par otro vietu saņēma vienu pilnībā apmaksātu Eiropas rallija čempionāta posmu ar Ford Fiesta R2. Jau pēc sacīkstēm pie Ķenava pienāca klāt M-Sport vadītājs un sacīja, ka arī Mārcim labprāt piedāvātu iespēju strādāt M-Sport!

„Es un Malkoms Vilsons esam ļoti pārsteigti par Latvijas sportistu ātrumu.

Šiem jauniešiem ir perfekta automašīnas izjūta! Ir jāsaprot, ka Evanss šajās Shootout sacensībās piedalījās jau trešo, bet Arelano – otro reizi, kas noteikti abiem sportistiem deva priekšrocības. Latvieši savā debijas reizē nostartēja lieliski, kas vēlreiz apliecina, cik augstā līmenī ir dažu valstu čempionāti!,” tā pēc finiša atzina M-Sport rūpnīcas „otrais cilvēks” – biznesa attīstības direktors Endrjū Vītlijs.