Ožjē kar uz vadža jau otro čempiona kroni

Rally Spain 2013

Šajā nedēļas nogalē notikušajā „Rally Catalunya-Costa Daurada” kārtējo uzvaru izcīnīja franču pilots Sebastjens Ožjē, kas ļāva viņam vienu posmu pirms autorallija pasaules čempionāta sezonas nodrošināt uzvaru kopvērtējumā.

Sestdienas vakarā Ožjē atradās priekšā savam komandas biedram Jari Mati Latvalam par 27,3 sekundēm, kas ļāva viņam aizvadīt sacensību noslēdzošās dienas posmus relatīvi mierīgi un bez lieka riska. Tādējādi Latvala uzvarēja visos četros pēdējā apļa ātrumposmos, samazinot līdera pārsvaru teju uz pusi, un Ožjē pelnīti stājās uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, bet tūdaļ pēc tam jau pieņēma komandas un līdzjutēju apsveikumus kā divkārtējs pasaules čempions.

Ogier_catalunya_4

Pirms noslēdzošā, t.i., Velsas rallija franču pilota pārsvars pār tuvāko sekotāju, proti, Latvalu kopvērtējumā sasniedzis 31 punktu. Vienu sacīkšu ietvaros iespējams maksimāli izcīnīt 28 punktus.

Ožjē panākumu pūrā šosezon ir septiņas pasaules čempionāta posmu uzvaras.

Latvala spējis izcīnīt četras, bet vienā posmā „VW” komandas dominanci pārtrauca beļģis Tjerī Nevils, atvedot pirmo zelta panākumu „Hyundai”. Latvala sezonas kopvērtējumā ieņem stabilu un neapstrīdamu otro vietu, bet trešais kopvērtējumā ir vēl viens „VW” braucējs – norvēģis Andreass Mikelsens.

Ogier_catalunya_3

Zīmīgi, kas kopš 2004. gada WRC kopvērtējumā uzvarējušas tikai franču pilotu vadītās ekipāžas (protams, lielākie nopelni šajā ziņā ir Sebastjenam Lēbam).

Rallija pasaules čempionāta sezona tiks noslēgta pēc trijām nedēļām, 14.-16. novembrī ar Velsas ralliju.

„Rally Catalunya-Costa Daurada” rezultāti:

  1. Sebastjens Ožjē/Žuljens Ingasija (Francija, „VW Polo R WRC”) 3.46:44,6
  2. Jari Mati Latvala/Mika Antila (Somija, „VW Polo R WRC”) +11,3
  3. Miko Hirvonens/Jarmo Lehtinens (Somija, „Ford Fiesta RS WRC”) 1:42,2
  4. Mads Ostbergs/Jonass Andersons (Norvēģija/Zviedrija, „Citroen DS3 WRC”) +2:13,3
  5. Daniels Sordo/Marks Marti (Spānija, „Hyundai i20 WRC”) +2:22,2
  6. Andreass Mikelsens/Ola Flēne (Norvēģija, „VW Polo R WRC”) +3:52,9