Ožjē kronēšana par čempionu tiek atlikta

Latvala_france_2

Aizvadītajā nedēļas nogalē notikušajā autorallija pasaules čempionāta 11. posmā Francijā uzvaru izcīnījis soms Jari Mati Latvala, bet viņa „VW” komandas biedrs Sebastjens Ožjē ierindojās sev neparasti pieticīgajā 13. vietā.

Mediji pirms „Rallye de France Alsace” rakstīja, ka kopvērtējuma līderis Sebastians Ožjē, kuram pirms šīs sacīkstēm bija pārliecinošs 50 punktu pārsvars, ļoti vēlētos, izcīnot uzvaru pašmāju publikas acu priekšā, divus posmus pirms seriāla beigām nodrošināt savā pūrā 2014. gada pasaules čempiona titulu. Diemžēl ne visas vēlmes piepildās…

Ožjē nespēja iepriecināt pašmāju fanus.

Jau pirmajā sacensību dienā – otrajā ātrumposmā – viņa mašīnu piemeklēja tehniskas ķibeles. Savukārt trešajā posmā francūzis par sasteigtu startu izpelnījās četras soda minūtes.

Latvala_france_3

Nākamajās dienā Ožjē bija ātrākais četros ātrumposmos, tostarp arī superspeciālajā „Power Stage”, diemžēl beigu vērtējumā tā arī nespēja pakāpties augstāk par 13. vietu. Uzvaru Francijas asfalta serpentīnos izcīnīja viņa komandas biedrs un galvenais sāncensis Latvala, no kura Ožjē atpalika nedaudz vairāk par astoņām ar pusi minūtēm.

Somu ekipāža uzvarēja deviņos no 18 ātrumposmiem. Pārējās godalgotās vietas ieņēma norvēģis Andreass Mikelsens un brits Kriss Mīke.

Šobrīd Latvala ir ievērojami samazinājis Ožjē pārsvaru čempionāta kopvērtējumā un teorētiski joprojām saglabā izredzes uz čempiona titulu. Līdz sezonas beigām vēl atlikuši divi posmi. Oktobra beigās braucēji sacentīsies Spānijā, bet novembra vidū notiks pēdējais un izšķirošais posms Velsā (Lielbritānijā).