Par spīti neveiksmei rallijā “Latvija” Vorobjovs tomēr kļūst par čempionu

300 Lakes Rally 2014_Vorobjovs_k.Andersons

Autorallija Latvijas čempionāta septītais posms – rallijs “Latvija” – risinājās Tukuma, Jūrmalas, Rīgas un Cēsu apkārtnē.

Sestdien ļoti sparīgi valsts čempionāta noslēdzošo posmu iesāka galvenie favorīti Jānis Vorobjovs ar stūrmani Andri Mālnieku, diemžēl trešajā ātrumposmā viņi kļūdījās un piedzīvoja iespaidīgu avāriju.

Tas deva cerības krievu biznesa klases amatierim Igoram Bulancevam (“Mitsubishi Lancer Evo X”) kļūt par N4 grupas kopvērtējuma uzvarētāju. Viņš sestdienas sacīkstes noslēdza kā savas grupas līderis. Tiesa, lai apsteigtu Vorobjovu, krievu pilotam svētdien bija ne tikai jānosargā pirmā vieta, bet vēl arī jābūt starp diviem ātrākajiem noslēdzošajā posmā, tādējādi nopelnot vēl papildu punktus.

Bulancevs šo iespēju neizmantoja. Rallija priekšpēdējā ātrumposmā pēc problēmām ar automašīnas riteni viņš bija spiests izstāties… Tādējādi, neraugoties uz neveiksmi pēdējā posmā Latvijas čempionu godā tomēr Vorobjovs un Mālnieks.

Bet uzvaru rallijā ”Latvija” izcīnīja igauņu ekipāža Rauls Jētss/Kristo Krāgs ar “Ford Fiesta”,

lai gan sacīkšu gaitā viņi bija ātrākie tikai trijos no 16 sacensību ātrumposmiem. Galarezultātā viņi par 10,89 sekundēm apsteidza Mārtiņu Svili/Ivo Pūķi (“Mitsubishi Lancer”). Trešie 31,57 sekunžu atstatumā no līdera finišēja lietuvieši Ramūns Čapkausks un Tomass Šipkausks (Mitsubishi Lancer”). Visi viņi pārstāvēja R5 klasi.

2WD grupas ieskaitē nepārspēts palika Andis Neikšāns (6. vietā absolūtajā vērtējumā), kurš ar savu aizmugures piedziņas “BMW” trasē bija daudz atraktīvāks nekā desmits ar pilnpiedziņas „Mitsubishi” nesteidzīgi dreifējošie biznesa klases “fizkultūrieši”. Starp viņiem N4 grupā labākais bija ukraiņu biznesa klases braucējs Tarass Kravčenko (“Mitsubishi Lancer”; absolūti 10. vietā). Savukārt R2 grupā uzvarēja Ralfs Sirmacis (“Ford Fiesta”; absolūti 14 vieta).

LRČ šogad risinājās septiņu posmu garumā. Pirmie divi februāra sākumā notika Eiropas čempionāta (ERČ) Latvijas posma - rallija ”Liepāja” – ietvaros, trešais maijā tika aizvadīts Talsos, jūnijā sekoja Veru rallijs Igaunijā, bet augustā notika “300 ezeru” rallijs Lietuvā un “Kurzeme” Liepājā.