Pasaules čempionātā motokrosā Karro turpina uzrādīt Top 10 sniegumu

Karro_Bavo Swijgers_Wilvo Forkrent KTM

Aizvadītajās brīvdienās Somijā norisinājās kārtējais (13.) Pasaules motokrosa čempionāta posms, kurā prestižajā MXGP klasē astoto reizi šosezon triumfēja aktuālais čempions Antonio Kairoli (KTM). Latviešu vadošais motokrosa braucējs Matīss Karro (KTM) divu braucienu summā kopvērtējumā izcīnīja 10.vietu.

Kairoli MXGP (iepriekš MX1) Pasaules čempionātā nav pārspēts kopš 2009.gada, kad ar diviem MX2 klases pasaules čempiona tituliem bagāžā pārgāja uz MX1. Izskatās, ka arī šogad konkurentiem pretargumentu visas sezonas kopvērtējumā nebūs, jo no astoņām šogad gūtajām uzvarām Somijā bija piektā reize, kad itālietis palika nepārspēts abos braucienos. Līdz čempionāta beigām vēl gan atlikuši četri posmi, taču Kairoli jau iekrājis 577 punktus, kamēr tuvākais sekotājs beļģis Džeremijs van Horebīks (Yamaha) tikai 515.

Tikmēr mūsu Karro (attēlā) kvalifikācijā uzrādīja tikai 19.ātrāko laiku, jo kādā no trases vietām nespēja izvairīties no priekšā nokrituša braucēja, kā rezultātā arī piedzīvoja kritienu, kas Matīsu atsvieda uz beigām. Taču

abos braucienos Karro parādīja visnotaļ sabalansētu sniegumu, ierindojoties 10. un 11.vietā,

kas 25 braucēju konkurencē arī summā viņam nodrošināja desmito vietu. Čempionāta kopvērtējumā Karro ar 167 punktiem ieņem 14.vietu.

„Kopumā ar rezultātu esmu apmierināts, jo aizvadīju kārtējās stabilās sacīkstes bez lielām kļūdām,” sasniegto rezultātu komentē Karro.

Tikmēr citam latviešu MXGP braucējam Dāvim Ivanovam, kuram šis bija otrais starts čempionātā, divu braucienu summā bija jāsamierinās ar 19.vietu. Pirmajā braucienā Ivanovs tika kvalificēts 22.pozīcijā, bet otrajā braucienā palika 18-tais un izcīnīja pirmos (trīs) ieskaites punktus čempionāta vērtējumā.

Mazākajā MX2 klasē arī uz starta izgāja divi Latvijas sportisti. 30 braucēju konkurencē Pauls Jonass (KTM) summā sasniedza 14.vietu (braucienos 14. un 13.), bet Roberts Justs (Husquarna) 21.vietu (braucienos 18. un 24.). Abos šīs klases braucienos un summā uzvarēja holandietis Džefrijs Herlings (KTM). Arī Herlingam, šķiet izdosies paturēt čempiona (2012. un 2013.) lauru vainagu, jo viņš jau ieguvis 594 punltus un tuvāko sekotāju apsteidz par 145 punktiem, kamēr labākais no Latvijas braucējiem Roberts Justs sakrājis tikai 54 punktus, kas viņam pašlaik dod 25.pozīcija. savukārt Jonass ar 38 punktiem ierindojas vienu vietu zemāk.