Pasaules čempionāta statuss izrādās vilinoša „ēsma”

Rallycross_1

FIA jaunizveidotais rallijkrosa pasaules čempionāts, kurā, kā jau iepriekš vēstīja „Automedia.lv”, startēs arī mūsu jaunais talants Reinis Nitišs, vilina autosporta zvaigznes kā lapsenes pie medus.

Pirms dažām dienām izskanēja ziņa, ka savu dalību šajā sacīkšu seriālā ir apstiprinājis bijušais „IndyCAR” un F1 pilots, kanādietis Žaks Vilnēvs. Viņš ar „Peugeot 208 T16” startēs „Albatec Racing” komandas sastāvā.

villeneuve_rallycross02

Nupat par savu vēlmi piedalīties paziņojis populārais šovmenis un amerikāņu rallija pilots Kens Bloks.

Viņš brauks ar „Ford Fiesta” trijos pasaules čempionāta posmos, kur pārstāvēs „Hoonigan Racing Division” komandu (iepriekš tā bija pazīstama kā „Monster World Rally Team”). Bloka debija rallijkrosā paredzēta jūnija vidū Norvēģijas posmā, kas notiks Helles trasē, pēc tam viņš būs redzams 6./7. septembrī franču Lohjēžā un 11./12. oktobrī Stambulas posmā (Turcijā).

ken-block-to-race-world-rallycross_100457461_l

Atgādināsim, ka tāpat kā pērn arī 2014. gada sezonā rallijkrosa augstākajā līgā startēs WRC 2003. gada pasaules čempions Peters Solbergs. Šobrīd sacīkšu rīkotāji gaida, kad izšķirošo lēmumu „par vai pret” paziņos britu salonautonmobīļu seriāla BTCC čempions Endrjū Džordans. Nav izslēgts, ka ar „Red Bull” atbalstu atsevišķās sacīkstēs atkal piedalīsies atraktīvais „autobraucējs-multiinstrumentālists”, DTM pilots Matiass Ekstrēms.

Līdz rallijkrosa jaunās sezonas sākumam atlikuši divi ar pusi mēneši. Nav izslēgts, ka šajā laikā sagaidīsim vēl ne vienu vien patīkamu pārsteigumu. Tiesa, tie nesola vieglas dienas pasaules čempionāta debitantam Reinim Nitišam…