Pasaules čempions kar ķiveri uz vadža

Alan-McNish

Par autosportista karjeras beigšanu paziņojis šosejas izturības sacīkšu (WEC) aktuālais pasaules čempions, skots Alans Maknišs.

43-gadīgais veterāns interneta portālam „Autosport” atzinies, ka turpmāk nodarbosies ar jauno pilotu menedžmentu, kā arī uzņemsies TV sacīkšu komentētāja pienākumus. Maknišs jau iepriekš komentējis dažus F1 posmus britu „Radio 5 Live”.

Lielāko daļu savas karjeras Alans Maknišs ir aizvadījis izturības sacīkstēs. Viņa pūrā ir trīs ALMS sērijas tituli, trīs uzvaras slavenajā Lemānas 24 stundu maratonā. Viņš ir aizvadījis vienu sezonu arī F1 – 2002. gada skotu autosportists bija „Toyota” komandas pilots.

Kopš 2004. gada Alans bijis„Audi” rūpnīcas komandas pilots.

Pērn, braucot vienā ekipāžā ar Loiku Divālu un Tomu Kristensenu, viņi uzvarēja trijos WEC posmos un izcīnīja pasaules čempiona titulu.

„Esmu uzvarējis visu, ko vēlējos,” pieticīgi komandē Maknišs. „Tādēļ uzskatu, ka tagad ir īstais brīdis, lai mestu mieru. Nākamajā sezonā pasaules čempionātā stājas spēkā jauni noteikumi, kas prasītu darbietilpīgu pārkvalifikāciju. Ir laiks dot vietu jaunajiem… Protams, autosportisti nekad nesaka „nekad”. Es tagad karu ķiveri uz vadža, bet nav izslēgts, ka līdzīgi kā Martins Brandls arī es varētu kādās sacīkstēs atkal sēsties sacīkšu mašīnā.”