Pasaules kausa izcīņa rallijreidā sākas ar vairāku Latvijas sportistu līdzdalību, Neikšāns pilotēs „Schlesser” prototipu

Baja Northern Forest 2013 02

No 20. līdz 22.februārim Krievijā, Karēlijā tiks aizvadīts 2016.gada FIA Pasaules kausa (PK) izcīņas 1.posms rallijreida disciplīnā. Vienīgā sezonā ziemas rallijreida Baja Russia Northern Forest dalībnieku vidū šogad arī vairāki Latvijas sportisti, tostarp debiju rallijreidā aizvadīs Latvijas klasiskā rallija vairākkārtējais čempions Māris Neikšāns.

Neierastās sacensības Krievijas sniegos lielākā daļa no PK pastāvīgajiem dalībniekiem mēdz izlaist, cerot uz veiksmi citos posmos daudz pierastākos apstākļos dienvidu zemēs. Tādēļ Baja Russia parasti nevar palepoties ne ar garu dalībnieku sarakstu, ne arī ar krietnu pulku pasaules rallijreidu spīdekļiem. Arī šogad ir līdzīgi. Kopumā uz starta stāsies mazliet virs 30 automobiļiem, taču daļa no dalībniekiem oficiāli pieteikti vien vienlaikus aizvadāmajā Krievijas rallijreidu čempionāta 1.posma ieskaitē.

Ierindā, protams, ir no regulāri startējošajiem braucējiem pēdējo gadu vadošā Krievijas rallijreidu ekipāža Vladimirs Vasiļjevs/Konstantīns Žiļcovs (G-Energie Team) – 2014.gada FIA Cross Country Rally World Cup uzvarētāji un pērnā gada vicečempioni.

No ārzemniekiem vērts pieminēt Brazīlijas ekipāžu Reinaldo Varelu/Gustavo Guželminu (G-Force Motorsport). Brazīlieši, starp citu, Baja Russia divus iepriekšējos gadus pēc kārtas izcīnījuši trešo vietu, bet PK kopvērtējumā 2015.gadā ierindojās 4.vietā. No pēdējos gados par rallijreidu pasaulē vērā ņemamu spēku kļuvušās Polijas braucēju rindām jāizceļ Mareks Dabrovskis/Jaceks Čahors (Orlen Team), taču nav ne Kšištofa Holaučiča, ne Martina Kačmarska, ne Adama Mališa.

Ar Krievijas sporta licenci braucošais Latvijas pārstāvis Aldis Vilcāns, kurš ir pastāvīgs Krievijas čempionāta dalībnieks, šoreiz brauks kopā ar pazīstamo baltkrievu stūrmani Andreju Rudņicki.

Savukārt

mūsu pieredzējušā autosportista Māra Neikšāna palīgs stūrmaņa krēslā būs visgrūtākajos pasaules rallijreidos rūdītais krievs Antons Nikolajevs.

Māris Neikšāns

Māris Neikšāns

„Nē, mēs neesam personīgi pazīstami un tiksimies tikai īsi pirms sacensībām. Taču zinu, ka Antons ir ļoti pieredzējis rallijreidos un tas nozīmē, ka savu darbu viņš izdarīs par simts procentiem, kā arī būs man labs skolotājs. Savukārt teorētiskajā sagatavošanā man līdzēja tādas autoritātes kā Vladimirs Čagins un Aleksandrs Miroņenko,” teic Māris Neikšāns.

Piebildīsim, ka Neikšāns/Nikolajevs startēs ar pavisam jaunu rallijreidu T1 grupas prototipu, kas tapis divkārtējā Dakaras rallija uzvarētāja un daudzkārtējā PK ieguvēja Žana Luī Šlesēra vadībā. Šai mašīnai, tāpat kā Mārim, Baja Russia 2016 būs pirmās ugunskristības. Būs ļoti interesanti, sekot kā Mārim un jaunākajam „Schlesser” prototipam ar „Volkswagen” dzinēju veiksies.

Jaunais "Schlesser" rallijreidu prototips

Jaunais “Schlesser” rallijreidu prototips

Trešais Latvijas pārstāvis Krišjānis Caune, kurš rallijreidiem savulaik skolojās kopā ar pašreizējo Latvijas Automobiļu federācijas prezidentu Jāni Nagli, komandas „RE Autoclub” sastāvā ir kļuvis par plaši pazīstamā Somijas rallija un rallijreidu pilota Tonija Gārdemeistera stūrmani. Lai ieskicētu potenciālo Baja Russia 2016 favorītu grupu iepriekš pieminētajai PK izcīņā panākumiem bagātāko ekipāžu trijotnei un Gārdemeisteram vēl jāpieskaita arī otra „RE Autoclub” somu braucēju ekipāža –Juomi Ampuija/Marku Hurskainens.

Protams, cīņā par augstām vietām absolūtajā vērtējumā var iejaukties vēl virkne Krievijas ekipāžas. Jābilst gan, ka „RE Autoclub” somi un Caune, vismaz spriežot pēc sacensību oficiālajā vietnē pieejamajiem starta sarakstiem, pieteikti vien Krievijas čempionāta ieskaitē un attiecīgi punktus PK vērtējumā nesaņems arī ļoti veiksmīga finiša gadījumā.