Pasaules spēcīgākie blakusvāģu motokrosisti tiekas Ķegumā

Blakusvagu motokross

Jau šajā nedēļas nogalē -9.10.augustā Pasaules ātrākie blakusvāģu un Eiropas Kvadru sportisti cīnīsies Ķegumā. Reti, kad Latvijā tik daudz latvieši pretendē uz Pasaules un Eiropas čepionāta goda pjedestālu – blakusvāģu klasē pirmajā sešinieka ir seši latvieši,. Tiesa gan, divi no tiem ir kantētāji citu valstu sportistiem, bet Kvadru klasē – cīņā par pirmo trijnieku noteikti cīnīsies latviešu jaunais talantīgais Kvadru klases braucējs Edgars Meņģelis.

Latviešu blakusvāģu ekipāžām un kvadru klases pilotiem Ķegumā būs nepieciešams morāls dopings no līdzjutējiem, jo brāļiem Daideriem trasē būs jārevanšējas par nullītēm Igaunijas posmā un pašlaik ceturto vietu kopvērtējumā, mēģinot atgūt zaudēto 2.vietu. Tāpat arī Edgaram Meņģelim jāatkārto Igaunijas sniegums un jākāpj uz goda pjedestāla arī mājas trasē.

Trešajā vietā blakusvāģu klasē pirms Ķeguma posma ir vēl viena latviešu kantētāja ekipāža – J.Hendriks/E.Mucenieks. Mārim Rupeikam un Haraldam Kurpniekam pašlaik ir 6.pozīcija.

Lai bagātinātu Latvijas Grand Prix sportisko norisi, šogad organizators ir parūpējies par papildus blakusvāģu klasēm – Veterāniem un Senioriem, kas pasaules līmeņa sacensību laikā Latvijā notiks pirmo reizi.