Paziņo par rallijreidu sacensību seriāla “Baltic Sea Cup” izveidošanu, viens posms notiks arī Latvijā

Riga Baja 2012

Autosporta komanda „RE Autoclub”, kas pazīstama kā sporta automobiļu sagatavotāja, sacensību servisa sniedzēja, kā arī starptautiskā rallijreida „Rīga Baja” rīkotājs, ziņo, ka ar “RE Autoclub” iniciatīvu un līdzdalību izdevies izveidot trīs posmu rallijreidu sacensību seriālu „Baltijas Jūras kauss”, kas tiks aizvadīts jau 2013.gadā.

„Baltic Sea Cup 2013” izcīņa pirmajā sezonā notiks trijos posmos – februārī Krievijā, augustā Polijā un septembrī Latvijā. Pirmais posms būs Krievijas čempionātā pēc pāris gadu pārtraukuma atkal iekļauts ziemas apstākļos netālu no Sanktpēterburgas notiekošais rallijreids „Россия – Северный Лес”, kkas pretendē uz vietu Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) Pasaules kausa 2014.gada kalendārā.

„Baltic Sea Cup” otrais posms „Baja Poland”, kas notiks no 29. augusta līdz 1. septembrim Ščecinas apkārtnē, kā pērn tā arī šogad būs viens no astoņiem FIA “World Cup for Cross-Country Rallies” izcīņas posmiem.

Jaunizveidotā seriāla čempioni kļūs zināmi 3.posmā Latvijā, kad no 13. līdz 15. septembrim notiks nu jau tradicionālais rallijreids „Riga Baja”,

kas līdzīgi kā trīs iepriekšējos gadus arī šogad iekļauts Krievijas čempionāta kalendārā.

„“Baltijas jūras kausa” izveide bijusi par papildus stimulu šobrīd Latvijā vienīgo rallijreida sacensību „Riga Baja” kvalitatīvajai izaugsmei, jo šogad iecerēts izveidot daudz garāku distanci, aptverot gan Zemgales, gan Vidzemes reģionu. Nešaubīgi, ka dalība Baltijas jūras kausa izcīņā daudziem sportistiem varētu būt iespēja iziet ārpus nacionālā čempionāta rāmjiem,” uzsver “RE Autoclub” pārstāvis Raimonds Elbakjans. “Ne tikai Krievijas, Polijas un Latvijas rallijreida meistariem būs iespēja cīnīties par vēsturisko pirmo čempionu titulu, bet arī citiem šā reģiona sportistiem.

“Baja Poland” tiek rīkota kopš 2009.gada, bet FIA Pasaules kausa ieskaitē šīs sacensības pērn bija iekļautas pirmo reizi. Polijā aizvadītajā gadā startēja tādas rallijreidu slavenības kā francūzis Žans Luī Šlesērs un Arābu Emirātu pārstāvis Kalifs Al Mutavei, kā arī poļu zvaigzne Kržištofs Holoučiks, bet kā krieva Aleksadra Terentjeva stūrmanis startēja arī mūsu pazīstamais autosportists Agris Pētersons. Pirmajā „Baja Poland” 2009.gadā uzvarējā pazīstamais ungārs Balazs Zalajs, bet pēdējos trīs gadus ir triumfējis Holoučiks. Piebildīsim, ka 2011.gadā Polijā startēja pat Dakaras leģenda Stefans Petransels, taču piekāpās poļu spēcīgākajam rallijreidu meistaram.

Rallijreids „Россия – Северный Лес” Pēterburgas apkārtnē tiek aizvadīts jau kopš 2003.gada, taču divus iepriekšējos gadus šīs sacenšibas nenotika. Nereti Pēterburgā uz starta stājušies arī Latvijas rallijreidu braucēji, bet uzvaras arvien izcīnījuši labākie krievu rallijreidu meistari. Trīs no tām Borisa Gadasina kontā, divas Aleksejam Berkutam. Sacensību prestiža ziņā augstākā virsotne bija 2009. un 2010.gadā, kad „Северный Лес” bija FIA „International Cup for Bajas” (Baja – īsi divu, trīs dienu rallijreidi ar ātrumposmu kopgarumu 500-700 km) 2.posms.

„Rīga Baja” kā zināms tika izveidota 2010.gadā kā Krievijas rallijreidu čempionāta posms un šajās sacensībās allaž startē arī viens otrs Latvijas pārstāvis, jo pēc Latvijas rallijreidu čempionāta degradācijas, tās ir faktiski vienīgās vērā ņemamās šīs autosporta disciplīnas sacensības Latvijas un arī visas Baltijas teritorijā. 2010.gadā „Rīga Baja” uzvarēja Boriss Gadasins, gadu vēlāk Aleksandrs Želudovs, bet šogad Jānis Naglis, kurš ir arī pašreizējais Latvijas Automobiļu federācijas prezidents.