Pēc „Dakar Rally” trešā etapa līderību kopvērtējumā visās grupās pārņem favorīti

Dakar 2013 logo

Trešajā „Dakar Rally” etapā no Pisco līdz Nazca (SS-429 km) auto konkurencē uzvaru izcīnīja katarietis Nasers Al Atija (Buggy). Savukārt vakardienas posmā Pisco apkārtnē tiesneši atņēma uzvaru favorītam Stefanam Petranselam (Mini), atdodot to Karlosam Sainsam (Buggy). Savukārt lietuvieša Benedikta Vanaga (OSCar) ekipāža vakar 2.etapa ātrumposmā piedzīvoja efektīgu avāriju, taču spēja finišēt.

It kā par maldīšanos trasē, kas Sainsam vakar gadījusies sacensību organizatoru kļūdas dēļ, spānim tika kompensēts laiks un viņš ieguva pirmo vietu, ko faktiski bija izcīnījis Petransels. Arī šodien titulētajam francūzim pie uzvaras kārtējā ātrumposmā tikt neizdevās, jo dažas sekundes ātrāki bija Al Atija un plātīgais amerikānis Robijs Gordons (Hummer). Taču pēc trim etapiem kopvērtējumā tomēr par līderi ir kļuvis tieši Petransels, kurš apsteidz Al Atiju par 6 minūtēm un 33 sekundēm. Sainss ir tikai piektais, zaudējot jau vairāk nekā 21 minūti, jo šodien bija tikai 14.-tais – pusstundu aiz līdera.

Lietuviešu ekipāža pēc vakardienas avārijas startēja peletona beigās, un arī otrajā dienā spēja uzrādīt tikai 115.rezultātu.

Moto klasē jau otro uzvaru posmā guva Francisko Lopess (KTM), aiz sevis atstājot Paolo Konkalvesu (Husqvarna) un Sirilu Desprē (KTM). Taču kopvērtējumā ar 2 minūšu un 54 sekunžu pārsvaru ir izvirzījies tieši Desprē. Lopess ir otrais, bet trešais Pals Anders Ulevalseters (KTM).

Kravas auto konkurencē savu pārsvaru turpina audzēt Žerāra De Roja ekipāža (Iveco), kas uzvarēja jau trešo etapu pēc kārtas. Tiesa „Kamaz” ekipāža Eduarda Nikolajeva vadībā šoreiz atpalika tikai par nepilnu pusotru minūti. Trešā bija klasiskā rallija vecmeistara Miki Biasjona ekipāža (Iveco). Pēc trim etapiem De Rojs ir 6 minūtes un 59 sekundes priekšā Alesam Lopraisam (Tatra), kurš šodien bija ceturtais. Trešais kopvērtējumā ir Biasjons, bet Nikolajevs ceturtais.

Kvadraciklu konkurencē dominē argentīnietis Markoss Patronelli (Yamaha) – uzvara ātrumposmā un arī līderība pēc trim etapiem.