Pēc pirmajām īstajām „kaujām” vadību rallijreidā „Latvian Baja” pārņem soms Tapio Suominens

1-Latvian Baja 2013 logo

Sestdien, 14.septembrī rallijreidā „Latvian Baja” aizvadīti trīs ātrumposmi, kas kopumā izveidoja 274 km garu distanci, neskaitot pārbraucienus. Visos trīs ātrākā bija somu ekipāža Tapio Suominens/Marku Hurskainens (Mitsubishi Pajero, T1), kuri pārstāv mājinieku komandu „RE Autoclub”.

Jau pirmajos divos ātrumposmos „Viesīte” (109 km) un „Krustpils” (90 km) Suominena ekipāža sīvākajiem sāncenšiem no Krievijas Vladimiram Vasiļjevam/Vitālijam Jevtjukovam (G-Force Proto, T1) atveda attiecīgi minūti 22 un minūti 2 sekundes, tādējādi iegūstot vairāk nekā divu minūšu pārsvaru.

Souminens/Hurskainens (Mitsubishi Pajero, T1),

Tapio Souminens/Marku Hurskainens (Mitsubishi Pajero, T1),

„Krustpils” dopā trešais ātrākais bija otrs „RE Autoclub” pieaicinātais soms Juomi Ampuja pārī ar mūsu stūrmani Reini Trūpu, bet „Viesītes” dopā krievi Aleksandrs Želudovs/Antons Nikolajevs (Toyota Hilux, T1) no komandas „ProtechMsport Rally Team”. Savukārt Ampuijas ekipāža šajā posmā apmeta kūleni un no sacensībām izstājās. Un šāds liktenis nebija viņiem vienīgajiem. Ķļūdījās un avarēja arī latviešu ekipāža Andris un Krists Feldmaņi, kā arī krievi Maksims Kirpiļevs ar Dmitriju Ciro no komadas „Nart Time”. Turklāt visi šie notikumi risinājās faktiski vienā un tanī pašā līkumā, kur ceļam izrādījās mīksts segums un braucēji nespēja savaldīt savas mašīnas.

Tapio Suominena avārija (Foto no Reautoclub.com)

Juomi Ampujas/Reiņa Trūpa avārija (Foto no Reautoclub.com)

Trešajā ātrumposmā „Madona” (75 km) Suominenam izdevās iegūt tikai piecu sekunžu pārsvaru pār Želudovu, bet Vasiļjevs finišēja tikai ar trešo rezultātu – 48 sekundes aiz somu sportistiem.

Pēc trasē redzamā, nevar teikt, ka Vladimirs Vasiļjevs „taupītos”, bet visticamāk – viņa galvenais mērķis ir uzvarēt Krievijas čempionāta ieskaitē nevis par katru cenu uzveikt Suominenu.

Diemžēl šodien izstāšanos piedzīvoja arī otra mūsu ekipāža Toms Brants/Mārtiņš Tūters (OSCar, T1). „Apmēram 19 km pirms „Krustpils” finiša vienā līkumā mazliet izlidojām no trases un, cenšoties atkal uz tā atgriezties, nepamanījām lielā zālē noslēpušos pamatīgu celmu. Atsitāmies kā pret sienu. Nolauzām mašīnai riteni un sabojājām piekari. Postījumi izrādījās pārāk nopietni, lai paspētu ātri saremontēties un turpināt sacīkstes,” komentāru „AutoMedia.lv” sniedza ekipāžas stūrmanis Mārtiņš Tūters. Žēl, jo šī ekipāža pēc pirmā dopa jau bija augstajā sestajā kopvērtējuma pozīcijā.

Toms Brants/M/artiņš Tūters (OSCar)

Toms Brants/Mārtiņš Tūters (OSCar)

Tikmēr labu stabilitāti demonstrē Aldis un Daira Vilcāni (Nissan Pathfinder, T1) no krievu komandas „RUS Sport”, kuri dienas laikā uzrādīja devīto, septīto un sesto rezultātu, kas kopumā pēc pirmās rallijreida dienas viņiem nodrošina sesto kopvērtējuma pozīciju un veiksmes gadījumā pat ir izredzes pacīnīties par vietu absolūtā vērtējuma trijniekā. Pēc divās pirmajās dienās ātrumposmos aizvadītiem 282,5 km, Vilcāni trešās pozīcijas turētājiem Želudovam/Nikolajevam zaudē nepilnas 12 minūtes, bet tuvākie sekotāji no viņiem atpaliek jau vairāk kā 15 minūtes.

Rīt, 15.septembrī sportistiem priekšā vēl trīs ātrumposmi (274 km) – tie paši „Viesīte”, „Krustpils” un „Madona”.

Jāpiebilst, ka bez avārijām nepagāja pat piektdienas tikai 8,5 km garais prologs. Tajā avarēt pamanījās divas Krievijas ekipāžas – „Яровит” elektrohibrīds ar Andreju Voļski pie stūres, kā arī līdz šim Krievijas čempionāta otrās kopvērtējuma pozīcijas turētāji Jevgēņijs Firsovs/Vadims Filatovs (Tpypta Hilux, T1).

Ar pilniem sacensību rezultātiem var iepazīties ŠEIT.