Pēdējā „Autoplius Fast Lap” šesejas autosacensību sērijas posmā Lietuvā uzvar Mareks Matvejevs.

SONY DSC

Aizvadītajā nedēļās nogalē  Lietuvā norisinājās pēdējais, ceturtais šī gada posms autošosejas amatiersacīkstēs „Autoplius Fast Lap”,  kurās galvenais uzdevums – uzstādīt visātrāko apļa laiku – izdevās latviešu braucējam Marekam Matvejevam.

Matvejevs ar savu balto raķeti „Lotus Exige 1999” sacensībās piedalījās PRO2500 klasē. Sacensību sākumā, kamēr norisinājās kvalifikācijas braucieni, pats par uzvaru bija visai skeptisks un izteikumos piesardzīgs. Tikmēr citi braucēji, sarunās ar „AutoMedia.lv” pārstāvjiem,  tieši viņu atzina par pārliecinošu līderi, kas arī pierādījās sacensību izskaņā, kur čempions pieveica apli 1:18.881 minūtēs.

Ar otro labāko laiku finišēja lietuvietis  Jonas Poskus ar „Mitsubishi Lancer Evo VIII”, atpaliekot tikai par 0.465 sekundēm.

Matvejevs uz sacensībām bija atbraucis ar vairāku cilvēku komandu, kuras sastāvā bija arī viņa dēls. Mazais fans ne tikai jūsmo par tēti, bet pats atzīst, ka gribot kļūt par autosportistu.

No Latvijas braucējiem savus spēkus kaimiņu zemē bija devies pierādīt arī Mārcis Pakalns (attēlā ar sarkano cepuri), kurš startēja STREET klasē ar  „Honda CRX 1990”. Pakalnam gan godalgotas vietas izcīnīt neizdevās, bet latvijas vārdu pārstāvēt un lieliski izklaidēties viņš paguva.

Fast_Lap_Lithuania_autoplius.lv_7.09.2013_2

Šoreiz lietuviešu kolēģi bija parūpējušies par 3300 metrus garu trasi. Salīdzināšanai – Latvijas posmā Biķerniekos organizatori bija izveidojuši 5945 metrus garu trasi, apvienojot gan auto, gan moto trasi. Lietuvas posms gan pulcēja daudz vairāk braucējus nekā Latvijas posms, kas noteikti ir izkaidrojams ar to, ka seriāla organizatori paši ir lietuvieši.

Giedrius Cece (pa kreisi)

Giedrius Cece (pa kreisi)

„AutoMedia.lv” jau ziņoja par Latvijā aizvadīto posmu Biķernieku trasē, kurš norisinājās 27. jūlijā. Pirmais sacensību raunds notika Lietuvā 18.maijā, bet otrais – Igaunijā 8.jūlijā. Šis bija jau piektais gads, kad tiek rīkots „Fast Lap” sadarbībā „Autoplius.lv”.

Pats sacensību veidotājs un galvenais organizatos Giedrius Cece „AutoMedia.lv” atzina, ka „sacensību laikā jūtas kā miljons gabaliņos sadalīts”, jo, lai noorganizētu pasākumu, darba esot bijis ļoti daudz, bet gandarījums ir milzīgs. Sarunas laikā varēja noprast, ka „Fast Lap” gaidāms arī nākamajā gadā.