Pēdējie notikumi Ukrainā atjaunojuši baumas par F1 Krievijas posma atcelšanu

Sochi11

Krievijas atbalstīto teroristu pēdējais „varoņdarbs” – Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšana un incidenta izmeklēšanas kavēšana – ir padziļinājusi starptautisko politisko krīzi, kuras kontekstā atkal atsākušās runas par Krievijas GP atcelšanu.

Skatīsimies patiesībai acīs – lielais sports mūsdienās ir kļuvis par politikas sastāvdaļu. Līdzīgi kā sabiedrības attīstīto daļu, arī F1 dalībniekus ir satriecis krievu separātistu 17. jūlijā Ukrainas gaisa telpā veiktais terorakts, kura rezultātā bojā gāja 298 „Boeing 777-200” pasažieri, kas lidoja no Amsterdamas uz Kualalumpuru.

Nav šaubu, ka Krievijas nevēlēšanās piedalīties konflikta atrisināšanā tiks „apbalvota” ar kārtējām ASV un ES ekonomiskajām un politiskajām sankcijām, tostarp represijas varētu skart arī daļu organizāciju, kas ir iesaistītas vēsturē pirmo F1 sacīkšu rīkošanā Sočos.

Vācijas GP laikā F1 boksos, pagaidām vēl pusčukstus, bet atkal atsākās sarunas par to, vai tāds Krievijas posms vispār ir vajadzīgs.

Pirmo reizi šādas runas kļuva dzirdamas pēc Krimas okupācijas.

Soču posma rīkotāji gan ar putām uz lūpām dažādos medijos apgalvo, ka viss ir kārtībā, gatavošanās norit atbilstoši plānam un nekādu draudu Krievijas GP nav. Ja arī krievi ar saviem biezajiem makiem un pašaizliedzību atrisinās dažādas organizatoriska rakstura problēmas, organizatoriem jārēķinās vēl ar cita rakstura sarežģījumiem. Piemēram, „The Times” žurnālisti jau ir izteikušies par iespējamu masu mediju boikotu. „Es jau pirms vairākiem mēnešiem nolēmu, ka neapmeklēšu Soču sacīkstes,” tā britu avīzei ir atzinies bijušais F1 pilots un šobrīd sacīkšu eksperts Martins Brandls, kurš beidzamajās sezonās nav izlaidis nevienu Pirmās formulas posmu.