Petransels saglabā vadību, 6.posmā uzvar Al Atija, Sainss izstājas

Dakar 2013 logo

No prestižā Dakaras rallijreida ceturtdien sacīkšu sestajā posmā spiests bija izstāties 2010.gada čempions vieglo automobiļu klasē Karloss Sainss no Spānijas, bet posmā uzvarēja viņa kolēģis Nasers Al Atija. 7.Posma starta sarakstā nav redzama arī ar “OSCar” startējošā lietuviešu ekipāža.

Sportista vadītais bagijs 438 kilometru garajā posmā apstājās pie 172 kilometru atzīmes, liedzot 50 gadus vecajam pilotam tālāku dalību sacīkstēs.

Šīgada sacensību pirmo divu posmu uzvarētājs pēc izstāšanās no rallijreida izteicās, ka, visticamāk, vairs neatgriezīsies prestižajās sacīkstēs.

Tikmēr par posma uzvarētāju vieglo automobiļu klasē kļuva Sainsa komandas biedrs Nasers al Atija no Kataras, kurš arī sacensībās startē ar bagiju. Viņš par astoņām minūtēm un 36 sekundēm apsteidza otrajā vietā finišējušo pašreizējo čempionu Stefanu Peteranselu no Francijas (“Mini”), ievērojami samazinot francūža pārsvaru kopvērtējuma augšgalā.

Pēc sešiem sacīkšu posmiem kopvērtējuma līderis Peteransels apsteidz otrajā vietā esošo al Atiju par vairs tikai minūti un 18 sekundēm.

Ar Latvijā būvēto automašīnu “OSCar O3″ sacensībās startē lietuvietis Benedikts Vanags, kurš pēc piektā ātrumposma kopvērtējumā ieņēma 106.pozīciju, līderim zaudējot vairāk nekā 18 stundas, bet viņa sestā posma rezultāts vēl nav ticis iekļauts protokolā un arī 7.posma starta sarakstā ekipāžas nav. Iespējams, ka lietuvietim ir nopietnas problēmas jeb pat sacīkstes ir beigušās. Atgādinām, ka vienā no sacensību pirmajiem etapiem, Benedikta vadītais “OSCar” piedzīvoja efektīgu avāriju, bet sacensības lietuviešu ekipāža spēja turpināt ne tikai tanī dienā, bet arī nākamajās.

Motociklu ieskaitē par posma uzvarētāju kļuva čīlietis Fransisko Lopess (KTM), bet kopvērtējuma līderis joprojām ir francūzis Olivjē Pens (“Yamaha”). Viņš par divām minūtēm un 22 sekundēm apsteidz otrajā vietā esošo pagājušā gada sacīkšu uzvarētāju un savu tautieti Sirilu Desprē (KTM).

Tikmēr smago automašīnu klasē līderpozīciju saglabājis Žerards de Rojs no Nīderlandes, kurš ir pagājušā gada kopvērtējuma uzvarētājs.