„Peugeot” uzaicina Sainsu un Lēbu startēt Dakārā

loeb_e_sainz_la_dakar_2015_

Franču kompānijas motoru sporta nodaļa uzaicinājusi divus pasaules čempionus – Karlosu Sainsu un Sebestjenu Lēbu – pārstāvēt „Peugeot” 2015. gada Dakāras rallijreidā.

Kā ziņo aģentūra „France Press”, nākamā gada laikā „Peugeot” ir apņēmušies sagatavot modeļa „208” rallija versiju, ar ko 2015. gada janvārī atgrizties Dakāras maratonrallijā. Franču ražotāja komandas galvenais sponsors būs „Red Bull”.

Nav gan zināms, ko uz šādu uzaicinājumu ir atbildējis spāņu „matadors” Sainss.

Šobrīd viņam ir darba attiecības ar „Peugeot” konkurentu „Volkswagen Motorsport” – viņš ir vācu komandas konsultants WRC un paralēli gatavojas startam 2014. gada Dakārā ar „SMG” bagiju.

Deviņkārtējais pasaules čempions Lēbs gan savu autosportista karjeru pēdējos desmit gadus ir bijis saistīts ar „PSA” – autorallijā pārstāvējis „Citroen” krāsas, turklāt nākamgad gatavojas franču zīmolu izvest WTCC arēnā –, tādēļ diez vai kādam būtu iebildumi pret viņa papildu sportiskajām aktivitātēm sezonu starplaikā. Protams, ja Sebs pats būs gatavs pieņemt šādu izaicinājumu.

Agrāk tika runāts par Stefana Petransela iespējamu pievienošanos „Peugeot” komandai, taču jaunākās ziņas ir tādas, ka franču veterāns ir vēl uz diviem gadiem pagarinājis līgumu ar „X-Raid” vienību, tātad vēl vismaz 2015. gadā viņš tuksneša derbijā startēs ar „Mini All4 Racing”.

Tiesa, „Peugeot” motoru sporta bosi vēl pagaidām nav apstiprinājuši baumas par franču ražotāja atgriešanos rallijreidu apritē. Šobrīd oficiāli tā dalība rallijā aprobežojas tikai ar Eiropas čempionātu, kur gaidāma „Peugeot 208 S2000” debija.

Birkas: