Piektā „Rally Talsi” ietvaros Čempionu Kausu izcīnīs bez Latvijas pārstāvjiem

Rally Talsi 2012_Domynikas-Butvilas (Aigars Tidmanis)

„Rally Talsi”, kas notiks 18. un 19. maijā par iedibināto tradīciju – ceļojošo Čempionu Kausu cīnīsies četras ekipāžas – slovāks Tomašs Ondrejs, igaunis Rainers Aus, lietuvietis Dominiks Butvils un krievs Grigorijs Tregubovs.

„Rally Talsi” jau piekto gadu zināms arī kā Čempionu Rallijs un ierasti pulcē tuvāku un tālāku valstu iepriekšējās rallija sezonas čempionus, lai vienā rallijā, vienādos laika un sacīkšu apstākļos noskaidrotu, kurš tad ir ātrākais no visiem.

Aktuālo N4 grupas čempionu sāncensības uzvarētājs savā īpašumā uz vienu gadu iegūs ceļojošo Čempionu kausu, uz kura pamatnes iegravēti arī iepriekšējo gadu kausa saņēmēji.

Šogad Talsos čempionu savstarpējās cīņās būs jāiztiek bez Latvijas rallija pārstāvjiem, kuriem 2012.gada sezonas izrādījusies mazāk veiksmīga un čempionu titulus izcīnīt nav izdevies, tomēr bez čempionu cīņām Talsos neiztikt. Tā Igaunijas rallija godu aizstāvēs 2012.gada Igaunijas rallija čempions N4 grupā Rainers Aus, kurš Čempionu rallijā startējis arī pērn, kad kopvērtējumā finišēja 9. vietā.

Dominiks Butvils pēr Talsu rallijā

Dominiks Butvils pēr Talsu rallijā

Lietuvas rallija skolu pārstāvēs gados jaunais, bet viens no pieredzējušākajiem dalībniekiem, ja par atskaites mērauklu ņem tieši dalību „Rally Talsi”. 2012.gada N4 grupas Lietuvas rallija čempionam Dominikam Butvilam (augšējā attēlā) izaicinošajos grunts ceļos šis būs jau ceturtais starts un braucējs noteikti centīsies uzlabot pagājušā gada rezultātu, kad ekipāža kopvērtējumā ierindojās 11. vietā.

Tomašs Ondrejs

Tomašs Ondrejs

Debiju „Rally Talsi” piedzīvos uzreiz divas čempionu ekipāžas. Viena no Krievijas ātrākajām ekipāžām pilota Grigorija Tregubova vadībā aizstāvēs Krievijas Kausa izcīņas godu. Čempionu cīņu dalībsarakstā redzēsim arī Tomašu Ondreju, kura pilotētā Slovākijas Rallija N4 grupas čempionekipāža līdz Talsiem būs mērojusi vairāk kā 1000km garu ceļu, lai Talsu cīņās ienestu vēl neredzētas vēsmas un priecētu sanākušos skatītājus ar augstas klaes braukšanu.„Čempionu cīņās šogad neredzēsim nevienu Latvijas rallijas pārstāvi, bet katrai medaļai ir divas puses un labā ziņa, ka par „Rally Talsi” un Latvijas rallija tradīcijām uzzinās arī aiz Latvijas robežām. Domāju, ka cīņas vēl aizraujošākas padarīs citas N4 grupas ekipāžas, kas gribēs pierādīt, ka ar čempiontitulu ne vienmēr ir pietiekami, lai uzvarētu Talsos,” saka „Rally Talsi” rīkotājs Raimonds Strokšs.

Grigorijs Tregubovs

Grigorijs Tregubovs