„Pirelli” blēdās ar riepām un melo!

F1 Grand Prix of Great Britain - Race

Kompānija „Pirelli” pirms Lielbritānijas GP izmainījusi F1 sacīkšu riepu konstrukciju, par to neinformējot ne FIA, ne dalībnieku komandas.

Kā ziņo itāļu izdevums „Marca”, ražotājs atvedis uz Silverstounu riepas ar kevlara karkasu līdzšinējā tērauda kordu karkasa vietā.

Par ieceri mainīt riepu konstrukciju „Pirelli” pārstāvji ziņoja pēc Spānijas GP sacīkstes. Bija plānots jaunās riepas pirmoreiz izmēģināt Kanadas posmā, taču „Lotus”, „Ferrari” un „Force India” komandu vadītāji, izmantojot savas veto tiesības, bloķēja šīs riepu sastāva izmaiņas. Taču, kā apgalvo „Marca”, „Pirelli” jaunās riepas esot atveduši jau uz Lielbritānijas GP.

Žurnālisti norāda, ka Silverstonā bija būtiski izmainījies dalībnieku spēku samērs. Neparasti zemus rezultātus uzrādījuši „Ferrari” un „Lotus” braucēji, turpretim negaidītu progresu nodemonstrājuši „Toro Rosso”. Piemēram, Daniels Rikjardu kvalifikācijā uzrādīja sesto labāko rezultātu, kas ir viņa augstākais sasniegums šajā sezonā. Bet „Ferrari” pilots Fernando Alonso spēja kvalificēties tikai ar desmito rezultātu.

Un, protams, nav ierasta prakse, ka vienu sacīkšu laikā pārplīst riepas piecām mašīnām.

Šī iemesla dēļ tehniskais komisariāts pat apsvēra iespēju pārtraukt braucienu.

„Pirelli” vadītājs Pols Hembrijs vēl 15 minūtes pirms Lielbritānijas GP starta, acis nemirkšķinot, intervijā meloja, ka riepas šīm sacīkstēm ne ar ko neatšķiras no tām, kas tika izmantotas Barselonā. Taču „Sauber” un „McLaren” pārstāvji pēc dramatiskā sacīkšu brauciena, uzlasījuši trasē riepu driskas, konstatēja tajās kevlara kordu atliekas.

„Marca” atreferē kādu interesantu citātu no „Pirelli” paziņojuma pēc Lielbritānijas GP: „Mēs nepieļaujam varbūtību, ka riepu problēmas šodienas sacīkstēs izraisījis riepu ražošanas jaunais tehnoloģiskais process, ko mēs ieviesām pirms šī F1 posma…”

Svētdienas pēcpusdienā „Pirelli” pārstāvji bija izsaukti „uz paklāja” pie FIA prezidenta Žana Toda un tehniskā delegāta Čārlija Vaitinga. Nekādi oficiāli paziņojumi pēc tam nesekoja, taču zināms, ka iekšējā izmeklēšana turpinās.

Birkas: