„Porsche” iepazīstina ar jauno sacīkšu prototipu

Porsche_lmp15_3

Vācu kompānijas „Porsche” motoru sporta nodaļa pagājušajā nedēļas nogalē speciālā prezentācijas pasākumā pirms oficiālās testu sesijas Abu Dabi trasē iepazīstināja medijus ar 2015. gada sezonai sagatavoto sacīkšnieku.

Turpinot pērn iesākto, Štutgartes ražotājs šosezon joprojām startēs izturības sacīkšu pasaules čempionātā (WEC), tostarp piedalīsies arī prestižajās Lemānas 24 stundu maratonsacīkstēs.

Patiesībā iepazīšanās bija tīri vizuāla,

jo nekāda informācija par „Porsche 919 Hybrid” tehniskajiem parametriem netika atklāta. Tā tiek solīta tuvāk sezonas sākumam.

Porsche_lmp15_4

Zināms, ka „Porsche” sacīkšnieka spēka agregātu shēma principiāli nav mainījusies. Atgādināsim, ka tas jau pērn sastāvēja no divlitrīga turbomotora, divām savstarpēji nesaistītām enerģijas rekuperācijas sistēmām un elektromotora, kas nodrošināja priekšējās ass riteņu piedziņu.

Arī sacīkšu mašīnas šasija piedzīvojusi tikai sīkas modifikācijas, kas galvenokārt saistītas ar tās aerodinamiku. Nedaudz izmainīta priekšējā „splitera” forma, sānu elementi, kā arī aizmugurējais antispārns. Štutgartes motoru sporta speciālisti norāda, ka vaikstās izmaiņas ļaus mašīnu labāk pielāgot dažādu trašu specifiskajai konfigurācijai.

Porsche_lmp15_2

Pagājušajā nedēļas nogalē Abu Dabi trasē „Porsche” rūpnīcas komanda aizvadīja kārtējo testu sesiju, bet 2015. gada WEC seriāla pirmais posms, kas būs Silverstonas 12 stundu sacīkstes, tai paredzēts 12. aprīlī.

Birkas: