Portugāles bahā uzvar čehu-poļu duets Zapletāls/Martons, „RE Autoclub” atbalstītā Kuzņecova ekipāža nefinišē.

zapetal_podio_9375

Pēdējos gados galvenokārt ārzemju braucējiem tehniku un sacensību servisu sniedzošās Latvijas komandas „RE Autoclub” Krievijas sportistu ekipāža Iļja Kuzņecovs/Romāns Jelagins 7. un 8.decembrī notikušajā rallijreidu Pasaules kausa (PK) izcīņas noslēdzošajā posmā „Baja Portalegre 500”, kas notika Portugālē, izstājās, bet uzvaru svinēja vairakkārt arī Latvijā startējušais čehu pilots Miroslavs Zapletāls pārī ar poļu stūrmani Macieku Martonu.

„RE Autoclub” aprūpētā Kuzņecova/Jelagina ekipāža pirms Portugāles rallijreida jeb bahas kopvērtējumā atradās 8.vietā, ar cerībām, veiksmīga starta gadījumā, ierindoties PK ieskaites labāko sešiniekā. „Mūsu mērķis Portugāles rallijreidā ir cīņa par maksimāli augstām pozīcijām, lai sezonas kopvērtējumā Iļjam Kuzņecovam izdotos iekļūt labāko sešiniekā,” pirms došanās uz Portugāli sacīja „RE Autoclub” direktors Roberts Elbakjans.

Jāpiebilst, ka šā gada „FIA World Cup for Cross Country Rallies” jau priekšlaicīgi sev bija nodrošinājusi komandas “X-Raid” ekipāža Kalifa Al Mutavei (AA Emirāti) un Andreass Šulcs (Vācija),

kuri, tāpat kā sīvākais oponents Žans Luī Šlesērs, Portugālē vairs nestartēja. Al Mutavei šis ir jau otrais šāds panākums karjerā, jo pirmoreiz viņš PK ieguva 2004.gadā.

Gadasins/Kuzmičs (G-Force Proto)

Kuzņecovam/Jelaginam („Mitsubishi”) izdevās finišēt tikai 7.decembrī aizvadītajā 5,52 km garajā prologa ātrumposmā. Tajā tika sasniegts 11.labākais rezultāts starp 33 finišējušām ekipāžām. Prologā uzvarēja PK apritē labi zināmie portugāļu braucēji Migels Barbosa/Migels Ramalko („Mitsubishi”). Arī otrie bija vietējie – salīdzinoši mazpazīstamie Nuno Matos/Filipe Serra, kuri startēja ar „Opel Astra Proto”, bet trešie bija vieni no sacensību favorītiem – krievi Boriss Gadasins/Aleksejs Kuzmičs („G-Force Proto”). Zapletāls/Martons („Hummer”) prologā bija tikai 8.vietā.

Pirmajā garajā (145,19 km) ātrumposmā 8.decembrī uzvarēja Gadasina ekipāža, kas par vairāk nekā 6 minūtēm apsteidza portugāļus Rui Souzu/Karlosu Silvu („Isuzu D-Max”), bet vēl 41 sekundi lēnāki bija cita krievu ekipāža Vladimirs Vasiļjevs/Vitālijs Jevtjuhovs („Mini All4 Racing”). Tādā pati bija braucēju secība arī kopvērtējumā pēc otrā ātrumposma. Zapletāls un Martons bija pakāpušies uz 4.vietu un līderiem zaudēja 8 minūtes un 40 sekundes. Kuzņecovs/Jelagins bija to 8 ekipāžu skaitā, kam finišēt šajā ātrumposmā neizdevās.

Jāatzīst, ka rallijreids bija visnotaļ grūts, jo trešā visgarākā ātrumposma (240,53 km) finišu sasniedza vairs tikai 14 ekipāžas – tikai mazliet vairāk nekā trešdaļa no startējušajiem.  Tehniskas problēmas atgadījās arī Gadasina ekipāžai un tā spēja finišēt tikai 6.vietā. Savukārt Zapletāls un Martons, kuri uzvarēja šajā ātrumposmā, izrādījās arī par 13 sekundēm ātrāki kopumā nekā krievu ekipāža. Otrā pēdējā ātrumposmā un trešā kopvērtējumā palika Souzas ekipāža.

“Baja Portalegre 500″ rezultāti