“RA Motosport”: 10 iemesli kāpēc nedēļas nogalē apmeklēt „Rally Talsi”

20130516_foto3_(Aigars Tiddmanis, go4speed.lv)

„Rally Talsi” organizētājs „RA Motosport” min 10 iemeslus, kāpēc viņuprāt Latvijas Rallija čempionāta ceturtais posms 18. un 19.maijā Talsos līdzjutējiem būšot neaizmirstams piedzīvojums.

  1. 1.    Pilsētas ātrumposms

Pēc gada pārtraukuma rallija programmā atgriežas skatītāju iecienītais pilsētas ātrumposms, kurā šogad iekļauti vairāki sarežģīti elementi, kā arī ceļu posmi, kas ikdienas autosatiksmē netiek izmantoti. Speciālais pilsētas ātrumposms paredzēts sestdien, plkst. 19:30, kad autosportisti 4 km garajā distancē dosies divas reizes.

  1. 2.    Ots Tanaks pret Alekseju Lukjanuku

Pirms nedēļas Igaunijā, pēc 102 km garās „Tallinna Ralli” distances Otu Tanaku un Alekseju Lukjaņuku šķīra vien 0,6 sekundes, kad pārāks izrādījās mājinieks. Talsos Tanakam būs 1.starta numurs, Lukjaņuks startēs nākamais. Divcīņas otrā kārta ir tepat aiz stūra, Lukjaņuks noteikti centīsies revanšēties un iepriecināt visus ASRT komandas atbalstītājus.

  1. 3.    Haralds Šlēgelmilhs debitē rallijā

Haralda Šlēgelmilha starts formulas sacensībās ir ierasta lieta. Šoreiz talantīgais autosportists izlēmis pamēģināt spēkus sev pilnīgi svešā autosporta disciplīnā, kur braukšana noris pa grunts ceļiem un sānslīdes ir neatņemama sastāvdaļa. Debijas starts tiks aizvadīts ar jaudīgo Super2000 klases automašīnu, kas Latvijas rallijos sastopamas ļoti reti. Skatītājiem atliks novērtēt, vai ātrajam autosportistam dažu nedēļu laikā būs izdevies kvalitatīvi sagatavoties rallijam.

  1. 4.    Strazde atkal met

Latvijas rallija klasika, Strazdes ātrumposms distancē šogad iekļauts tā klasiskajā konfigurācijā. Turklāt šogad arī izdevies paveikt neticamo, lai leģendām apvīto Strazdes tramplīnu atkal atgrieztu dzīvē. Rallija organizatori, kopā ar ceļubūves speciālistiem ieguldījuši daudz darba, atgriežot ceļa profilu tā agrākajā izskatā, lai sportistu stenogrammās atkal būtu lasāms tik saistošais „T met”.

  1. 5.    Sestdien redzēt varēs visu

Skatītājiem īpaši aizraujoša solās būt sestdiena jeb pirmā rallija diena, kad vairs nebūs jālauza galva, kuru no ātrumposmiem izlaist, kuru nē. Redzēt varēs visus. Sākot ar atklāšanu 13:00, ceremoniālo startu 14:30, dienas pirmo ātrumposmu plkst. 15:30 līdz pat dienas noslēdzošajam speciālajam pilsētas ātrumposmam 19:30 un sestdienas vakara koncertu 22:00, kurā uzstāsies Normunds Jakušonoks un Tipa orķestris.

6.    Čempionu Rallijā bez čempioniem neiztikt

„Rally Talsi” arī šogad ir pulcējis čempionu cīņu dalībniekus. Cīņā par ceļojošo Čempionu kausu šogad redzēsim četrus pretendentus no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un tālās Slovākijas. Katrs no viņiem centīsies pierādīt, ka kļūšana par savas valsts čempionu nav bijusi nejaušība, bet gan ātras un prasmīgas braukšanas rezultāts, un izcīnītais Čempionu Kauss tam būtu tikai vēl viens apliecinājums.

  1. 7.    Starptautiska cīņa R2 grupā

Trīs „OKartes Autosporta Akadēmija” ekipāžas, kurām konkurenci sastādīs Junior WRC startējušie Niko-Pekka Nieminen/ Mikael Korhonen no Somijas, kā arī vairākas citas ekipāžas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. R2 grupā kopumā redzēsim deviņas ekipāžas, kas viena otrai ceļu negriezīs un cīnīsies par katru sekundi, nodrošinot intrigu vēl tālu aiz rallija kopvērtējuma līderiem.

  1. 8.    Klasiskā piedziņa vienmēr dzīva

Kad pieredzējušais autorallija speciālists Matīss Mežaks, pārsēžas vientilta aizmugures piedziņas „Opel  Ascona”, tad viss kļūst diezgan skaidrs – gandarījums skatītājiem garantēts. Būs sānslīdes. Īsās sānslīdes. Un arī garās sānslīdes. Daudz sānslīžu, ko palaist garām vienkārši nebūs iespējams.

  1. 9.    Vai Vorobjovs kāps uz goda pjedestāla

„Rally Talsi” būs jau sestais Latvijas Rallija čempionāta (LRČ) ieskaites rallijs, kurā nopelniem bagātais autobraucējs Jānis Vorobjovs cīnīsies par iespēju atkal kāpt uz goda pjedestāla. Trešajai vietai 2012.gada „Rally Estonia”, čempionāta izskaņā sekoja viena ceturtā vieta un izstāšanās. Arī šī gada sezona iesākusies mazāk veiksmīgi, trijos aizvadītajos posmos divas neveiksmes un vienīgie punkti gūti par sesto vietu „Rally Liepāja-Ventspils” otrajā posmā.

10. „Subaru Impreza” drifts pilsētas ātrumposmā

Visus klātesošos pilsētas ātrumposma skatītājus sagaida vēl viens īpašais pārsteigums, kad distancē pirms „0” ekipāžām ar „Subaru Impreza” automašīnu dosies Ervīns Ērglis. Pārsteigums tamdēļ, jo tā nav rallija, bet gan driftam īpaši pielāgota automašīna, kurā uzstādīts 5,0 litru V10 dzinējs ar 507 Zs jaudu. Tieši tik, lai mestu izaicinājuma cimdu Talsu pilsētas viltīgajiem līkumiem un visu 4 km garo ātrumposmu veiktu vienā garā sānslīdē. Nenokavē, drifteris Ērglis trasē dosies sestdien, neilgi pēc plkst. 19:00.