Ralfs Sirmacis aizvadījis “Fiesta Sporting Trophy Shootout”

sirmacis_shootout finalisti1

Aizvadītajā nedēļā, 3. un 4. decembrī Anglijā norisinājās “M-Sport” rīkotās “Fiesta Sporting Trophy Shootout” sacensības, kurās piedalījās arī “LMT Autosporta Akadēmijas” pilots Ralfs Sirmacis.

Trīskārtējais Latvijas čempions startēja šajās sacensībās, pateicoties savai lieliskajai debijai jūnijā notikušajā “LOTOS 71st Rally Poland”.

Sirmacis uz Angliju devās jau 1. decembrī, lai jau nākamajā dienā piedalītos “Fiesta Champions Day”, kurā sportistiem bija iespēja izbraukt ar “Ford Fiesta R5+” automašīnu. Diemžēl pilots, kurš devās trasē pirms Ralfa, avarēja, liedzot iespēju pārējiem veikt braucienus.

Trešdien, 3.decembrī norisinājās pirmā “Fiesta Sporting Trophy Shootout” diena, kurā piedalījās septiņi finālisti no dažādām pasaules valstīm, tajā skaitā arī Sirmacis. Sportisti aizvadīja psiholoģiskos, mediju un fiziskos testus. Savukārt 4. decembrī viņi devās braucienā gan ar “Ford Fiesta R5″, gan “Ford Fiesta R2″ automašīnu un aizvadīja sarunu ar “M-Sport” vadītāju Malkomu Vilsonu.

Par “Fiesta Sporting Trophy Shootout 2014″ uzvarētāju kļuva sportists no Nīderlandes Mats van den Brands,

kurš ieguva iespēju bez maksas startēt kādā no pasaules rallija čempionāta posmiem ar Ford Fiesta R5 automašīnu.

Neskatoties uz to, ka Sirmacim neizdevās izcīnīt galveno balvu, sportists jūtas gandarīts par iespēju piedalīties šajās sacensībās: “Pirmkārt, es vēlos pateikties “LMT Autosporta Akadēmijai”, bez kuru palīdzības es noteikti nebūtu startējis Polijas WRC un izcīnījis šo iespēju doties uz Angliju. Šajā pasākumā esmu guvis ļoti noderīgu pieredzi, kas man palīdzēs karjeras veidošanā nākotnē. Atmiņā noteikti paliks brauciens ar “Ford Fiesta R5″. Domāju, ka neesmu vienīgais no finālistiem, kuram šī likās patīkamākā pasākuma daļa.”

Kopā ar Ralfu uz Angliju devās arī Latvijas Automobiļu federācijas pārstāvis Reinis Pozņaks: “Kopumā starp visiem finālistiem Sirmacis izskatījās ļoti pārliecinoši, it īpaši braukšanā. Tiesa, šoreiz lielāka uzmanība tika pievērsta ne tik daudz braukšanas ātrumam, cik tehnikai, agresivitātei, un citiem faktoriem. Pēc uzvarētāja paziņošanas izdevās aprunāties ar vienu no “M-Sport” pārstāvjiem, kurš atzina, ka ar Ralfa braukšanu viss ir kārtībā, taču sportistam trūkst motivācijas un neesot saskatāma tā degsme, kas spētu pārliecināt par to, ka viņš patiešām vēlas braukt! Atgriežoties Latvijā, Sirmacim ir nopietni jāpārdomā, ko viņš vēlas un ko nē. Ja braukšana pasaules rallijā tiešām ir viņa mērķis, tad tas ir jāmāk parādīt arī citiem, lai neradītu nekādas šaubas, piemēram, potenciālajiem sponsoriem.”