Ralfs Sirmacis gatavošanos 2014.gada Eiropas čempionātam sāks jau šajā aprīlī Polijā

Ralfs Sirmacis_Dace Janova 03

Mūsu rallistu jaunās paaudzes perspektīvā pilota Ralfa Sirmača mērķis ir 2014.gada Eiropas rallija čempionāts (ERČ). Kā zināms ERČ ir daudz asfalta posmi un, lai gūtu pieredzi, Sirmača ekipāža  jau šogad no 12. līdz 14.aprīlim ņems dalību Polijas rallija čempionāta posmā „Rajd Šwidnicki”, kas arī tiek aizvadīts asfalta ceļos.

Lēmums doties uz Poliju ir visnotaļ loģisks – tā ir Latvijai vistuvākā valsts, kurā, tāpat kā ERČ, norisinās  asfalta ralliji. 12.aprīlī ar ralliju „Rajd Šwidnicki” tiks atklāta Polijas čempionāta sezona.

Šis rallijs notiks jau 41.reizi un starp uzvarētājiem bijuši  Eiropas apritē un arī Latvijā  zināmi sportisti, tostarp  gan Lešeks Kuzajs, gan Braians Bufjē, gan Tomašs Kuhārs.

Ralfs Sirmacis

Ralfs Sirmacis

Tieši ar viņiem spēkiem mēroties dodas Latvijas rallija pagājušas sezonas čempions un patreizējais čempionāta R2 klases līderis Ralfs Sirmacis kopā ar stūrmani Māri Kulšu. Valsts čempionāta un Polijas rallija kausa ieskaitēs „Rajd Šwidnicki” kopā startēs tuvu pie 100 ekipāžām. Rallija kopējais garums būs 588 km, no kuriem ātrumposmos  trīs dienās jānobrauc 170 km. „Rajd Šwidnicki” ietvaros norisināsies arī šī gada pirmā „Castrol Edge Fiesta Trophy” kausa izcīņas sacensība.  Uzņēmuma „G4 Garage Sp. z o.o” izveidotajā seriālā par balvu fondu cīnīsies ar „Ford Fiesta R2” un R1 automašīnām startējošas ekipāžas.

Uz Poliju Sirmača ekipāža dosies, galvenokārt pateicoties  pieredzējušā rallista Gata Vecvagara  atbalstam. Pats Vecvagars savulaik, Tomaša Kuhāra aicināts, ir piedalījies Polijā notiekošajos rallijos un ir pārliecināts, ka pieredze, ko var gūt šinī rallijā, kas norisināsies kalnu ceļos izveidotā trasē ar visdažādāko asfalta segumu, līdzinās vairākām ierastos apstākļos nobrauktām sacensībām.

„Castrol Edge Fiesta Trophy”, tāpat kā Polijas rallija čempionāts, šogad norisināsies sešos posmos, no kuriem pieci būs trasēs ar asfalta segumu un viens būs grants rallijs. Spriežot pēc pašreizējiem laika apstākļiem Polijā, sagaidāms, ka ceļi tur vairāk līdzināsies Montekarlo rallija ātrumposmiem un  rallija organizatori pat apsverot iespēju ļaut sportistiem startēt ar ziemas riepām.

Lai objektīvi izvērtētu savus spēkus,  Sirmača ekipāžai īpaši svarīga būs lielā konkurence – gandrīz puse no „Rajd Šwidnicki” dalībniekiem startēs ar vienas ass piedziņas mašīnām. Polijas sacensībā Sirmača ekipāžas padomdevējs būs Ralfa skolotājs un treneris, trīspadsmitkārtējais Latvijas rallija čempions Ivars Caune.

Ralfs Sirmacis_Dace Janova 02

Par tālākiem šī gada plāniem saistībā ar startiem Polijas rallijos, sportisti atzīst: „Ideālā variantā, protams, gribētos braukt visus „Castrol Edge Fiesta Trophy” posmus, bet izšķiroša nozīme būs finansēm. Darīsim visu iespējamo, lai šogad varētu nobraukt vēl vismaz dažus Polijas rallija čempionāta posmus. Un ceram, ka pēc šī rallija Latvijā notiekošajās sacensībās redzēsim arī kādus poļu braucējus.”

„Rajd Šwidnicki”  tiks atklāts piektdien, 12.aprīlī ar speciālo ātrumposmu Švidnicas ielās, ko tiešraidē translēs Polijas televīzija. Sacensības turpināsies sestdien un svētdien vēl vienpadsmit ātrumposmos.

Rallija oficiālā mājas lapa: www.rajdkrause.pl

Castrol Edge Fiesta Trophy  kausa mājas lapa: www.fiestar2.pl