Ralfs Sirmacis: Somijas rallija līmenis ir augsts un pieredze ļoti vērtīga

Rallijs SM Itaralli 2014_Jarkko Nikara

Ar vienas Latvijas ekipāžas līdzdalību sestdien, 8.martā, Somijas pilsētā Joensū noslēdzās Somijas rallija čempionāta 3.posms – “SM Itaralli 2014”. “LMT Autosporta Akadēmijas”  komandas braucēji Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs finišēja 49.pozīcijā, no uzvarētāja atpaliekot 8 minūtes un 40 sekundes, bet savā R2 klasē ieņēma 11.vietu.

Somija, kā zināms, pieder pie rallija lielvalstīm un ir izaudzējusi ne mazums augstākā kaluma pilotus un stūrmaņus, tostarp Eiropas un pasaules čempionus. Par Somijas rallija saimniecības nopietno spēku liecina arī tas, ka uz nacionālā čempionāta posma starta kopumā stājās gandrīz pusotrs simts ekipāžas. Un

tikai 10 no 142 ekipāžām bija ārzemnieki,

turklāt beļģu pilotam Kesam Burgeram un krievam Jevgeņijam Čerkesovam tik un tā asistēja somu stūrmaņi. Sirmacis/Kulšs no Latvijas bija vienīgie, bet pa četrām ekipāžām bija pārstāvēti Igaunijas un Krievijas sportisti.

Rallijs SM Itaralli 2014_Ralfs Sirmacis

Laikam jau mazliet pārsteigums, bet, uzvarot abus pirmos dopus, par līderi sacensību sākumā kļuva jaunais (21 gads) igauņu pilots Karls Krūda (Ford Fiesta S200), taču tad vadību pārņēma trešā ātrumposma uzvarētājs – pieredzējušākais (starti arī WRC) mājinieks, 27-gadīgais Jarko Nikara (Mitsubishi Lancer Evo IX – attēlā augšā) un viņš spēja saglabāt līdera vietu līdz pat finišam, pa ceļam uzvarot arī piekšpēdējā, 7.ātrumposmā. Krūda gan vēl izrāva uzvaru pēdējā dopā, bet laika deficītu pilnībā sadeldēt nespēja. Pietrūka nepilnas 12 sekundes (+11,6 s).

Kopumā “SM Itaralli 2014” sportisti ātrumposmos veca 92,27 km. Piebildīsim, ka tikai trešajā vietā palika seškārtējais Somijas čempions Juha Salo (Mitsubishi Lancer Evo X), bet uzvarētājs Sirmača/Kulša R2 klasē – soms Jonass Lindross (Citroen C2) absolūti ieņēma 15.pozīciju. Finišu sasniedza 86 ekipāžas. Ar pilniem sacensību rezultātiem var iepazīties ŠEIT.

Lai arī pirms starta „LMT Autosporta Akadēmijas” sportisti pauda gatavību savā klasē cīnīties par vietu uz goda pjedestāla, jau pašā sākumā kļuva skaidrs, ka vietējie rallisti ir krietni ātrāki. Turklāt pirmā ātrumposma noslēgumā Sirmača „Ford Fiesta” esot nolūzis ātrumu pārslēga kloķis, kā rezultātā mūsējie nākamajos divos ātrumposmos zaudējuši daudz laika, informē komanda.

„Rallijs izvērtās grūts, jo pēc piedzīvotās neveiksmes īsti nevarēju sakoncentrēties braukšanai. Traucēja arī tas, ka mēnesi nebiju aizvadījis ne treniņus, ne sacīkstes. Gribētu Somijā nobraukt  vēl kādu ralliju, jo konkurence tiešām ir ļoti sīva un var daudz mācīties. Pirmo reizi startēju rallijā, kurā neviens no ātrumposmiem netiek aizvadīts atkārtoti – katrā sportistam bija dota tikai viena iespēja sevi pierādīt,” stāsta Ralfs Sirmacis.