Rallija eksčempions soms Ari Vatanens ir gatavs stūrēt Igaunijas Autosporta savienību

Ari Vatanen

Mediji jau iepriekš ziņoja, ka Igaunijas Autosporta savienības (IAS) vadība, iespējams, varētu tikt uzticēta somu autosporta veterānam, WRC rallija eksčempionam Ari Vatanenam.  Pagājušajā nedēļā IAS rīkoja preses konferenci, kurā kā IAS prezidenta kandidātu oficiāli pieteica 1981. gada pasaules rallija čempionu. Īss ieskats sešdesmitgadīgā Vatanena atbildēs uz žurnālistu jautājumiem.

Kā jūs jutāties saņemot IAS uzaicinājumu pretendēt uz prezidenta amatu?  

A.V.: Kad man piezvanīja ar šādu negaidītu priekšlikumu, es biju ļoti pārsteigts, taču, daudz nedomājot, piekritu.

Jūs savulaik bijāt Eiroparlamenta loceklis, pretendējāt uz FIA prezidenta posteni. Ar ko nodarbojaties pašlaik?  

A.V.: Man Somijas dienvidos ir ferma – tāds neliels ģimenes lauksaimniecības bizness. Es visu laiku esmu bijis aktīvs cilvēks, taču pēdējā laikā dzīve kļuvusi tāda mierīgāka. Tādēļ es labprāt pieņēmu priekšlikumu kļūt par federācijas prezidentu – tas ir jauns izaicinājums.

Ko jūs zināt par Igaunijas autosportu?

A.V.: Es jau sen sekoju autosporta norisēm Igaunijā, taču man nav zināmas dažādas nianses. Tagad

kopīgi ar igauņu speciālistiem man jāizvērtē situācija un jāsaprot, kur ir mūsu spēks un kur vājās vietas.

Kādu jūs redzat savu misiju?

A.V.: Mans uzdevums būs pārstāvēt igauņu autosportu starptautiskajā arēnā, tostarp arī FIA, veidot kontaktus un, protams, ciešāku sadarbību ar Somiju. Pirmais, ko redzu, ir nepieciešams saskaņot tehniskos un sporta noteikumus tā, lai sportisti bez ierobežojumiem varētu startēt gan vienā, gan otrā valstī.

Igaunijas autosporta līdzjutēji ļoti gribētu izcīnīt savai valstij tiesības rīkot pasaules čempionātu. Vai esat gatavs viņiem šajā ziņā palīdzēt?

A.V.: Lai sasniegtu tik augstus mērķus, ir jāpaveic ļoti liels darbs. Un Igaunija jau ir sākusi pie tā strādāt. Igaunijas rallijs jau ir nonācis Eiropas apritē, Bet tam nepieciešama vēl plašāka publicitāte, vēl spēcīgāks dalībnieku sastāvs, lai tas izskanētu tālu aiz valsts robežām. Turklāt Igaunijā ir daudz jaunu un perspektīvu braucēju. Es ticu, ka ar laiku kāds no tiem pārspēs arī Marko Martina panākumus.