Rallija komanda „ANB Autosports” lūkojas Eiropas čempionāta virzienā

Rallijs_Bruninieks_Vitkovskis_foto_A.Igavens

Neskatoties uz to, ka sezonas izskaņa – rallijs Latvija 2013 – nepadevās, kā cerēts, un „ANB Autosports” braucēji palika bez medaļām Latvijas čempionāta R2 grupas ieskaitē, šodien, 24.septembrī komanda izplatījusi paziņojumu par plāniem pievērsties Eiropas rallija čempionātam.

„Plānojam nākamgad ar vienu ekipāžu daļēji startēt Eiropas rallija čempionātā. Šobrīd ir sponsori, kas mums ir noticējuši un ir ieinteresēti, lai latvieši tuvāko gadu laikā varētu kļūt par Eiropas čempioniem.

Pirmajā sezonā gan runa ir tikai par 4 līdz 6 Eiropas čempionāta posmiem,

bet ar to ir pietiekoši, lai mēs varētu runāt par iekļūšanu starp 10 labākajiem Eiropā. Protams, liels darbs vēl priekšā, jo meklējam vēl uzņēmumus, kam tas varētu būt interesanti un kas mums noticētu,” par komandas plāniem stāsta „ANB autosports” rallija komandas vadītājs Gustavs Veitners.

Atgādināsim, ka rallija komanda „ANB autosports” radās kā publiskā rallija komanda, kuras pamatā izmantota pasaulē pazīstamā Crowd Funding ideja. Projekta sākumā tika izveidots rallija automašīnas makets, kur visas krāsotās detaļas ir sadalītas sešpadsmit kvadrātcentimetru (4×4 cm) lielos laukumos. Ziedojot 10 latus, ikvienam autosporta fanam bija iespēja kļūt par šīs komandas sponsoru un iegūt reklāmas laukumu uz „Ford Fiesta R2” rallija auto, ar kuru komanda dibināšanas laikā plānoja piedalīties Latvijas un citos rallija čempionātos. „ANB” rallija komandas sastāvā ir vairākkārtējie Latvija rallijsprinta čempioni, piloti Atis un Nauris Bruņinieki (attēlā), kā arī stūrmanis Edgars Grīns.

Komandas boss Gustavs Veitners telefonsarunā ar „AutoMedia.lv” apstiprināja, ka Eiropas čempionātā gatavojas braukt pilots Nauris Bruņinieks,

bet par stūrmani vēl īstas skaidrības neesot. “Mēs jau vēlētos startēt pat ar vairākām ekipāžām, taču tas nez vai būs iespējams ierobežotu finanšu dēļ. Pirmais EČ posms Austrijā notiks jau pašā janvāra sākumā. Laika atlicis maz, bet diemžēl vēl ir daudz neatbildētu jautājumu. Tanī skaitā par mašīnu, ar ko Nauris startēs,” piebilda G.Veitners.

„Braukt noteikti brauksim. Neesam vēl izlēmuši, vai startēsim ar šo pašu automašīnu (Ford Fiesta R2, red piezīme) un vai būsim redzami Latvijas čempionātā. Ja būs iespēja braukt citā līmenī, tad mēs to noteikti darīsim,” preses relīzē citēts pats Nauris Bruņinieks.

Savukārt Atis Bruņinieks pauž, ka pašu spēkiem tiks būvēta pilnīgi jauna sacīkšu mašīna: „Uz nākamo sezonu skatos ļoti optimistiski – plānoju ķerties pie automašīnas būvniecības. Auto būs ar vienas ass piedziņu un uzbūvēts no nulles, tā teikt īsts Kit Car. Skatos tikai un vienīgi uz lielo ralliju, rallijsprints mani īsti vairs nesaista.”

“Atis ir ļoti tehnisks cilvēks un viņam pietiek zināšanu, lai uzbūvētu konkurētspējīgu mašīnu. Tās tapšanas ātrums atkarīgs atkal jau no tām pašām finansēm un laika, ko būs iespējams veltīt būvniecībai,” papildina “ANB autosports” vadītājs.

Rallija “Latvija 2013″ rezultāti R2 klasē:

1.K. Feldmanis/A.Štrauss (Ford Fiesta R2) 1:03:32,86

2.M. Ķenavs/R.Vīksna (Honda Civic Type-R) +10,62

3.Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs Ford Fiesta R2) +33,74

4.N. Bruņinieks/M.Vitkovskis (Ford Fiesta R2) +1:22,37

5.N. Nieminen/M.Korhonen (Ford Fiesta R2) +2:22,32

6.E. Blūms/A.Mālnieks (Ford Fiesta R2) +6:20,71

Latvijas rallija čempionātā 2013. gada R2 klases kopvērtējums:

1.R.Sirmacis/M.Kulšs (Ford Fiesta R2), 108 punkti

2.E.Blūms/I.Vecgailis/A.Mālnieks (Ford Fiesta R2), 75 punkti

3.K.Feldmanis/R.Poišs (Ford Fiesta R2), 68 punkti

4.N.Bruņinieks/E.Grīns (Ford Fiesta R2), 55 punkti

5.M.Ķenavs/J.Vīksna/R.Vīksna (Honda CivicType-R), 51 punkts

6.G.Lielkājis/V.Miķelsons (Ford Fiesta R2), 33 punkti