Rallija “Kurzeme 2014” ieskaņā ātrākais igaunis Sīms Plangi, intrigai būs leģendu mačs

Plangi_Kurzeme 2014_A.Tidmanis

Lai arī rallija “Kurzeme” oficiālā atklāšana un pirmie ātrumposmi notiks tikai piektdien, 29.augustā, jau ceturdien, 28.augustā Aizputes novada Kalvenes pagastā tika aizvadīts par tradīciju kļūstošais testa ātrumposms jeb Shakedown, kurā ātrākie izrādījās Igaunijas rallisti Sīms Plangi duetā ar Mareku Serapū (Mitsubishi Lancer Evo X).

Tikai 0,29 sekundes no igauņiem 4,4 kilometrus garajā ātrumposmā atpalika Krievijas ekipāža Staņislavs Travņikovs/Aleksejs Bašmakovs, kuri startē ar vecākas paaudzes “Mitsubishi Lancer Evo VIII”. Trešais un ceturtais ātrākais attiecīgi bija R5 klases pārstāvji – ukraiņu pilots Oleksijs Kikireško (Ford Fiesta R5), kurš pirmo latvieti pie R5 klases automašīnas stūres Mārtiņu Svili (Ford Fiesta R5)

apsteidza par 2,58 sekundēm. No uzvarētāja S.Plangi viņi atpalika attiecīgi 0,91 sekundi un 3,49 sekundes. Starp viena tilta piedziņas automašīnu braucējiem ātrākais bija rallija “Kurzeme 2012″ uzvarētājs Andis Neikšāns, kurš pēdējos gados sacensībās startē ar aizmugures piedziņas “BMW M3″. šīs sezonas “Drive DMack Fiesta Trophy” pārliecinošais līderis Sanders Pērns no A. Neikšāna atpalika 2,04 sekundes.

Piebildīsim, ka Shakedown rezultātiem ir tikai intriģējoši informatīvs raksturs.

Kopumā sacensībās piedalīsies 97 ekipāžas, kas pārstāvēs astoņas valstis − Latviju, Igauniju, Lietuvu, Krieviju, Ukrainu, Kazahstānu, Monako un Lielbritāniju. Rallija atklāšanas ceremonija notiks 29.augustā, plkst.15.15 Rožu laukumā, Liepājā. Sportistiem kopumā būs jāveic 419,62 kilometri, no tiem 110,12 kilometri 11 ātrumposmos. Šogad rallija programmu kuplinās Latvijas atklātā čempionāta ūdensmotosportā ātrumlaivām noslēdzošais posms, kas norisināsies pašā Liepājas centrā, kā arī citas motoru sporta aktivitātes, tostarp Latvijas rallija leģendu spēkošanās.

Ar pirmo numuru startēs šīs sezonas Latvijas čempionāta līderi N4 grupā Jānis Vorobjovs/Andris Mālnieks (Mitsubishi Lancer Evo X), kuri veiksmes gadījumā jau šīs nedēļas nogalē var kļūt par čempioniem. Ar otro numuru uz starta izies cits sacensību favorīts – krievu braucējs Aleksejs Lukjaņuks (Mitsubishi Lancer Evo X), kurš pēc četriem posmiem atrodas N4 grupas līderpozīcijā Igaunijas rallija čempionātā. Savukārt trešais starta numurs piešķirts Lietuvas un Baltkrievijas rallija čempionam Vitautam Švedam (Mitsubishi Lancer Evo X), bet ar ceturto numuru startēs Shakedown uzvarētājs Sīms Plangi (attēlā).

“Kurzeme 2014″ laikā notiks arī Rallija leģendu mačs, kurā Liepājas pilsētas ātrumposmā ar vienādām “BMW” aizmugures piedziņas mašīnām spēkiem mērosies sava laika Latvijas labākie rallija braucēji, kas būs sadalīti divās komandās – Liepājas rallija leģendas pret divām Latvijas rallija leģendu komandām.

Liepājas komandā startēs Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, kurš 1989.gadā PSRS junioru čempionātā kopā ar Gunāru Franci izcīnīja 3.vietu, un ļoti veiksmīgi startēja arī starptautiskās rallija sacensībās aiz Dzelzs priekškara. Viņa komandas biedri būs Mārtiņš Būčiņš un Dans Leščs.

Latvijas komandas pārstāvēs vairāki PSRS autorallija izlases dalībnieki un Latvijas čempioni. Viens no dalībniekiem būs Andris Kārkliņš. Tāpat Rallija leģendu mačā piedalīsies Agris Staņēvičs un Jānis Lavrinovičs, kā arī vairākkārtējais Latvijas čempions un četrkārtējais rallija “Kurzeme” uzvarētājs Ivars Vasaraudzis un Raimonds Kisiels.

Ļoti interesanti būs salīdzināt pieredzējušo rallija braucēju sniegumu ar jauno un talantīgo rallijkrosa braucēju Reini Nitišu, kurš šogad pārsteidzis visu pasauli un savā pirmajā sezonā ar pilnpiedziņas automašīnu vairākkārt kāpis uz goda pjedestāla Pasaules rallijkrosa čempionāta posmos. Pēc aizvadītiem septiņiem posmiem R. Nitišs kopvērtējumā atrodas augstajā 3. vietā.

Kopējā leģendu brauciena distance būs aptuveni 12 kilometri, un sacensības notiks ar vienādām, klasiskās piedziņas “BMW 328 Compact” automašīnām, kas būs aprīkotas ar ielas riepām.