Rallijā „Latvija 2012” triumfē Feldmanis/Jesse, Vorobjovs/Zicāns izstājas uz zaudē iespēju kļūt par čempioniem

Feldmanis Foto Raimonds Volonts

Ar Jāņa Feldmaņa/Anrija Jesses uzvaru absolūtajā vērtējumā un R4 klasē svētdien noslēdzās Latvijas rallija čempionāta pēdējais posms rallijs „Latvija 2012”. Otro vietu rallija kopvērtējumā un pirmo N4 klasē izcīnīja igauņu ekipāža Kaspars Koitla/Andres Ots, savukārt trešajā vietā absolūti un otrie N4 klasē Aivis Egle/Andis Dauga.

Rallija „Latvija 2012” otrā diena Kuldīgas apkārtnē izvērtās diezgan sarežģīta sportistiem, jo lietus dēļ trase bija ļoti slidena un neparedzama. Tieši šī iemesla dēļ vienā no otrās dienas pirmā ātrumposma līkumiem kļūdījās Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns, kuri tobrīd bija rallija un N4 klases līderi un cīnījās par čempionu titulu. Lai arī Vorobjova ekipāža finišēja šajā ātrumposmā un pat uzrādīja ātrāko laiku, tehnisku defektu dēļ rallijs viņiem bija beidzies. Tādejādi par Latvijas rallija čempioniem N4 klasē šogad kļuva igauņi Kaspars Koitla/Andres Ots.

Aizraujoša cīņa par rallija „Latvija 2012” kopvērtējuma uzvaru otrās dienas ātrumposmos notika starp Jāņa Feldmaņa un Aivja Egles ekipāžām. Lai arī rezultāti trasē bija ļoti līdzvērtīgi un pirms pēdējiem diviem rallija ātrumposmiem viņus šķīra mazāk kā viena sekunde, Aivja Egles ekipāža kļūdījās laika kontrolē un saņēma vairāk kā vienu minūti sodu, līdz ar to uzvaru rallijā un R4 klasē izcīnīja Jānis Feldmanis/Anrijs Jesse, sezonas kopvērtējumā izcīnot arī R4 klases otro vietu.

A+ ieskaitē sākotnēji uzvaru izcīnīja Andreja Truhina/Annas Bušmeļevas ekipāža no Krievijas, taču pēc oficiālo rezultātu paziņošanas kļuva zināms, ka ekipāža ir diskvalificēta no rallija „Latvija 2012” tehnisku neatbilstību dēļ, tādejādi pirmajā vietā nonāk Kaspara Šimkusa/Gata Veilanda ekipāža.

No vientilta piedziņas automašīnu klases braucējiem visātrākie rallijā „Latvija 2012” izrādījās lietuvieši Martinas Samsonas/Mindaugas Varza, izcīnot uzvaru 2WD klasē, savukārt R2 ieskaitē savu pirmo uzvaru karjerā izcīnīja Mārcis Ķenavs/Armands Ķenavs. Mārcis Ķenavs rallijā „Latvija 2012” bija labākais arī NEZ un Latvijas rallija čempionāta Junioru ieskaitē.

Rallija „Latvija 2012” laikā tika izcīnītas arī vairākas specbalvas. „Užavas alus darītavas” kausa izcīņā aizmugures piedziņas automašīnām uzvarēja Martinas Samsonas ekipāža. „Moller Auto Lidosta” balvu par labāko rezultātu astotajā ātrumposmā „Audi Quattro” saņēma Jāņa Feldmaņa ekipāža, savukārt uzņēmuma „Neste Oil Latvija” balvu par uzvaru piektajā ātrumposmā „Neste Oil” ieguva Jāņa Vorobjova ekipāža. Jau tradicionāli tika pasniegts arī ceļojošais Aleksandra Karamiševa kauss un šoreiz to ieguva Jāņa Feldmaņa ekipāža, kura visātrāk veica Latvijas rallija čempionāta šīs sezonas pēdējo grants ātrumposmu.

Rallijsprinta „Latvija 2012” otrajā dienā ļoti sīva cīņa izvērtās starp 4WD open klases dalībniekiem Kasparu Šimkusu un Mārtiņu Skakauski un tikai pēdējā ātrumposmā Šimkusa/Veilanda ekipāža spēja izcīnīt uzvaru rallijsprintā, turklāt viņiem dubultuzvara, jo negaidīti kļuva arī par uzvarētājiem A+ ieskaitē rallijā „Latvija 2012”. Brāļu Skakausku ekipāžai pietika arī ar otro vietu, lai šogad saņemtu čempionu kausus 4WD open klasē.

Arī 4WD klases ekipāžai Jānis Patmalnieks/Rolands Ziemelis rallijsprintā „Latvija 2012” pietika ar otro vietu, lai šogad kļūtu par čempioniem, savukārt Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs uzvarēja rallijsprintā „Latvija 2012” 2WD open klasē, tādejādi kļūstot ne vien par Latvijas rallija čempionāta R2 klases čempionu, bet arī par rallijsprinta 2WD open  klases sezonas uzvarētāju.

Savukārt Kaspars Kaņeps-Kalniņš/Artūrs Šimins uzvarēja  rallijsprintā 1600 klases ieskaitē, apliecinot savu ātrumu trasē un šosezon uzvarot jau ceturto reizi. Par 1600 klases čempioniem kļūst Raivis Ozoliņš/Gints Mūrnieks