Rallijā “Latvija 2013” mašīnas atkal lidos „Neste Oil” ātrumposmā, taču pat Baltijas mēroga zvaigžņu būs maz

Jari Ketomaa_Raimonds Volonts)

Par vienu no skatāmākajiem nedēļas nogalē ieplānotā rallija Latvia 2013  ātrumposmiem atkal solās būt Neste Oil, kas arī Latvijas rallijos jau paspējis iegūt „lidojošā dopa” slavu.

Neste Oil-Kārļi ātrumposms sacensību plānā ir kā SS1 un atrodas pie Cēsīm. Pirmā mašīna tajā startēs sestdien, 21.septembrī pulksten 14;50.

“Rallija atbalsts ir kļuvis par vienu no „Neste Oil” ilggadējām tradīcijām kā Somijā, tā arī Latvijā. Pēdējo gadu laikā kopīgi ar organizētājiem piedāvājam Neste Oil ātrumposmus, lai priecētu rallija dalībniekus un azartiskos rallija skatītājus ar vēl aizraujošākām sacīkstēm un iespaidīgākiem lēcieniem,” stāsta SIA “Neste Latvija” ģenerāldirektors Artu Airiainens.

Vietnē „Autorally.lv” redzams, ka rallijam Latvija 2013 pieteikušās 63 ekipāžas, no kurām lauvastiesa – 50 ir Latvijas barucēji. Divas ir jauktas ekipāžas ar Latvijas dalībniekiem, bet 11 ir ārzemnieki.

Spožākā zvaigzne Latvija 2013 dalībnieku vidū noteikti ir soms Jāri Ketomā (attēlā),

kurš izlikts ar pirmo starta numuru un brauks ar N4 grupas „Mitsubishi Lancer EVO IX”. Tā kā Latvija 2013 ir tikai Latvijas čempionāta 8.posms un NEZ čempionāta posms, ļoti maz šoreiz Latvijā brauks igauņi un lietuvieši. Kā ziemeļu, tā arī dienvidu kaimiņiem tikai pa divām ekipāžām, tanī skaitā labi pazīstamais igauņu pilots Sīms Plangi, kurš cīnās arī Latvijas čempionāta N4 ieskaitē.

Bez tam ir pieteiktas trīs krievu un divas ukraiņu, kā arī vēl divas somu rallija braucēju ekipāžas. Vēl viens krievu pilots jau pieminētā jauktā tandēmā startē ar latviešu stūrmani. Pie viesiem tomēr jāattiecina arī ar Latvijas licenci braucošais Vasilijs Grjazins, kurš kopā ar Staņislavu Travņikovu dalībnieku vidū ir mūsu pusē zināmākie krievu rallisti.

Arī no mūsējiem avangarda braucējiem nepiedalās visi. Sarakstā, piemēram, nav Aivis Egle un Mārtiņš Svilis. Nav arī atraktīvais krievu pilots Aleksejs Lukjaņuks. Toties ir Jānis Vorobjovs, Jānis Feldmanis un Rolands Mēnesis un skatītāji atkal trasē redzēs šogad tikai izklaides pēc reizumis sacīkšu mašīnā kāpjošo Andi Neikšānu ar 2WD grupas „BMW M3”, kā arī pēdējā laikā reti manāmos Kasparu un Armandu Šimkus ar A+ grupas „Subaru Impreza”.

Piilnā sastāvā ar trim mašīnām startē Okartes Autopsorta Akadēmijas komanda, kurai R2 grupā šoreiz būs sportiskā ziņā ļoti bīstams oponents no ārzemēm – 22 gadus vecais zviedru talants Frederiks Ahlins. Viņš savā karjerā jau paspējis aizvadīt pavisam 13 WRC posmos, bet līdz šim lielākais panākums ir uzvara savā ieskaites klasē WRC posmā Zvierijā.

Pēdējā brīdī organizatori atklāja, ka sacensībās piedalīsies arī 2012. gada LRČ čempions Kaspars Koitla, kurš rallijos šogad vēl nav startējis.

Ar pilnu dalībnieku sarakstu var iepazīties ŠEIT.