Rallijā „Latvija” ātrākais igaunis Sīms Plangi, bet uzvaru tomēr piešķir mūsu Jānim Vorobjovam

Plangi_rally_Latvija

Cīņa par uzvaru izvērtās notikumiem bagāta. Pirmās dienas līderis Jari Ketomā vispirms pieļāva kļūdu un zaudēja līderpozīcijas igaunim Sīmam Plangi. Vēlāk cenšoties kļūdu labot, viņš pieļāva vēl vienu un bija spiests izstāties no sacensībām. Lai gan Plangi novadīja ralliju līdz drošam iznākumam un pirmajai vietai finišā, viņa automašīna neatbilda tehniskajiem noteikumiem un komisāru žurija lēma par autosportista diskvalifikāciju.

Par sacensību galveno favorītu uzskatītais Somijas čempions Jari Ketomā jau ar pirmajiem ātrumposmiem izvirzījās vadībā, tomēr pirmās dienas nobeigumā apsteidza Plangi tikai par 9,14 sekundēm. Par spīti problēmām ar ātrumkārbu, igaunis otrajā dienā pat spēja kāpināt tempu un jau svētdienas otrajā ātrumposmā bija par 12,4 sekundēm ātrāks nekā Ketomā, izvirzoties sacīkšu vadībā. Tas lika somam panervozēt. Nākamajā ātrumposmā Ketomā pussekundi atguva. Tobrīd abus līderus šķīra vairs tikai 0,93 sekundes, taču astotajā ātrumposmā somu braucējs kļūdījās, avarēja un no tālākās cīņas bija spiests izstāties.

Ketomā avārija ļāva 2. pozīcijā izvirzīties Jānim Vorobjovam,

kurš rallijā „Latvija” bija apņēmies finišēt vismaz N4 grupas pirmajā trijiniekā, lai sezonas kopvērtējumā apsteigtu pēdējā posmā nestartējošo Alekseju Lukjaņuku un Timmu Kirgi. Tas Vorobjovam arī izdevās, turklāt divos pēdējos ātrumposmos, kuru kopējais garums tikai nedaudz pārsniedza sešus kilometrus, Jānis bija fantastiski ātrs un spēja pietuvoties sacīkšu līderim 3,74 sekunžu atstatumā. Aiz Vorobjova palika Jānis Feldmanis, kurš par nieka 2,32 sekundēm iemanījās apsteigt igauni Kasparu Koitlu, kam šis bija pirmais rallijs 2013. gada sezonā.

Starp viena tilta piedziņas automašīnām ātrākais bija ar „Ford Fiesta R2” braucošais Kristaps Feldmanis, no kura 10,62 sekundes atpalika Mārcis Ķenavs. Trešo vietu R2 klasē ieņēma šā gada Latvijas čempions Ralfs Sirmacis, kurš rallija pirmajā dienā piedzīvoja avāriju. Tomēr piedzīvotais kūlenis neliedza Sirmacim turēt uzņemto tempu – otrajā dienā viņš bija ātrākais starp priekšpiedziņas automašīnu braucējiem, atgūstot Feldmanim aptuveni 16 sekundes.

Latvijas rallija čempionāta kopvērtējums:

N4 grupa

  1. Aivis Egle/Andis Dauga – 78 punkti
  2. Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns, Artūrs Žeibe – 64 punkti
  3. Aleksejs Lukjaņuks/Aleksejs Arnautovs – 59 punkti
  4. Timmu Kirge/Erki Pints – 53 punkti
  5. Rauls Jētss/Andruss Toms – 52 punkti
  6. Aleksejs Mersjanovs/Georgijs Trošķins, Ainārs Kalniņš – 37 punkti

R2 grupa

  1. Ralfs Sirmacis/Māris Kulšs – 108 punkti
  2. Emīls Blūms/Ilmārs Vecgailis, Andris Mālnieks – 76 punkti
  3. Kristaps Feldmanis/Reinis Poišs, Artis Štrauss – 68 punkti