Rallijkrosa elites braucēji dodas uz Lielbritāniju

WRX-SuperCar_1

Šajā nedēļas nogalē Lidenhilas trasē Lielbritānijā norisināsies rallijkrosa pasaules un Eiropas čempionāta otrais posms. Līdzās citiem sacensībās startēs arī Latvijas braucēji Reinis Nitišs un Jānis Baumanis.

Reinis Nitišs dodas uz Lidenhilu ar Portugāles posmā izcīnītu trešo vietu kabatā un otro vietu „SuperCar” klases kopvērtējumā. „Olsbergs/MSE – Ford” komandas braucējs pēc panākumiem pirmajā posmā starptautisko speciālistu pulkā jau tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem Lielbritānijas posma favorītiem.

Tiesa, Lielbritānijas posmā uzdevums cīnīties par panākumiem būs sarežģītāks, jo

dalībai „SuperCar” klasē pieteikušies 38 braucēji.

Bez Portugāles cīņās redzētajām zvaigznēm dalībnieku sastāvam piepulcēsies franču leģenda Žanluks Pailjē, pērnā gada Eiropas vicečempions Davi Žannē, amerikāņu zvaigzne Taners Fousts, BTCC čempions un Reiņa treneris Endrjū Džordans, Petera Solberga brālis Henings un citi. Iekļūšana kvalifikācijas TOP 12 būs ļoti sarežģīts uzdevums, kas obligāti jāizpilda, lai varētu turpināt cīņu pusfinālā un veiksmes gadījumā arī finālā.

Arī Jānim Baumanim „Super 1600” klases ieskaitē šī būs sarežģīta nedēļas nogale. Pēc trešās vietas debijas sacīkstē Portugālē Jānis Lidenhilā sastapsies ar 23 dalībnieku lielu konkurenci, kas ir vairāk, nekā bija Montalegres trasē.

Baumaņa panākums Portugālē bija pozitīvs pārsteigums un, lai arī notikums palika Nitiša pjedestāla ēnā, Jāņa sasniegtais vērtējams kā patiesi nozīmīgs rezultāts.

Lidenhilas trase ir viena no ātrākajām pasaules un Eiropas čempionāta kalendārā. Tiek uzskatīts, ka tajā uzvaras gūst drosmīgākie sportisti. Trases pamatapļa garums ir 1170 metri, tostarp 60% asfalts, 40% grants segums.

Līdz ar lielo dalībnieku skaitu iespējamas nianses līdz šim ierastajā braucienu grafikā. Nav izslēgts, ka „Super 1600”, „TouringCar” un „RX Lites” klases sestdien aizvadīs vairāk nekā divus kvalifikācijas braucienus, lai svētdienā vairāk laika un uzmanības tiktu prestižākajai „SuperCar” klasei.