Rallijkrosa pasaules čempionāta atklāšanā atkal uzvar Solbergs, mūsējie netiek tālāk par kvalifikāciju

RX World 2016 1.posms Portugal 06

Svētdien, 17.aprīlī Eiropas otrā malā, Portugālē noslēdzās vienlaicīgi aizvadītā FIA pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta pirmais posms. Diemžēl sezonas pirmajās sacensībās gavilēm iemeslu nebija, jo neviens no mūsējiem neizkļuva no kvalifikācijas sacensībām un neguva iespēju sacensties pat pusfinālos.

No mūsu līdzjutēju viedokļa šogad čempionātos notikušas ievērojamas izmaiņas.

Šosezon ir vēl vairāk iemeslu kā iepriekš sekot šim autosporta seriālam.

Pirmkārt, mūsu panākumiem bagātākais pasaules rallijkrosa Supercar klases elites braucējs Reinis Nitišs, kā zināms, pēc diviem norvēģu Olsbergs MSE komandā aizvadītiem gadiem, kuri atnesa čempionāta bronzas medaļu un ļoti cienījamo 7.vietu, ir pārgājis uz Vācijas vienību ALL-INKL.com Münnich Motorsport.

Reiņa Nitiša "Seat Ibiza" reklamē World RX Latvijas posmu, kas Rīgā notiks oktobrī

Reiņa Nitiša “Seat Ibiza” reklamē World RX Latvijas posmu, kas Rīgā notiks oktobrī

Otrkārt, Nitišs konkurentos ieguvis pērn Eiropas čempionāta Super1600 klasē par čempionu kļuvušo tautieti Jāni Baumani, kurš radis vietu World RX Team Austria sastāvā.

Jāņa Baumaņa "Ford Fiesta"

Jāņa Baumaņa “Ford Fiesta”

Treškārt, Jāņa Baumaņa vietu Super1600 klasē Eiropas čempionātā SET Promotions komandā, kur iepriekš startēja Jāns, ir ieņēmis viņa brālis Artis Baumanis.

Ceturtkārt, Eiropas čempionāta arēnā ir izgājusi mūsu pazīstamo autokrosa braucēju Ivo un Uģa Traubergu komanda TT Motorsport, kuras sastāvā startē krievu piloti Jegors Saņins un Dmitrijs Malahovs.

Piektkārt, Eiropas čempionātā Super1600 klasē šogad brauc arī mūsu dienvidu kaimiņvalsts pārstāvis Kaspars Navickis.

Domājams, ka lielu interesi izraisa arī fakts, ka pasaules čempionāta dalībniekiem Supercar klasē līdzās divas sezonas nepārspētajam klasiskā rallija eksčempionam norvēģim Peteram Solbergam ir izgājusi vēl viena autosporta slavenība – visu laiku titulētākais WRC pilots francūzis Sebastjens Lēbs. Jau trešo sezonu šajā kompānijā aizvada arī divkārtējais DTM šosejas čempionāta uzvarētājs ar NASCAR un WRC pieredzi zviedrs Matiass Ekstroms. Interesanti, ka Nitiša atstātajai komandai Olsbergs MSE pievienojies deviņpadsmitgadīgais Niklass Gronholms, kurš ir divkārtējā Somijas WRC čempiona Markusa Gronholma dēls.

Diemžēl neviens no Latvijas pārstāvjiem čempionāta startā neiepriecināja.

20 sāncenšu konkurencē Baumanis ar „Ford Fiesta” četru kvalifikācijas kārtu (13., 11., 16., un 14.rezultāts) kopvērtējumā, Supercar klasē ierindojās 14.vietā, bet Nitišs ar „Seat Ibiza” vienu pozīciju zemāk (10., 12., 15., un 17.rezultāts), abi palikdami ārpus pasaules čempionāta pusfināliem. Jāpiebilst, ka abiem mazliet labāk veicās sestdienas kvalifikācijās, kad lija lietus un trase bija dubļu un ūdens pārpilna. Varbūt kā mazs mierinājums var kalpot vienīgi fakts, ka mūsējo komandas biedri jaunajās vienībās uzrādīja vēl vājāku sniegumu un arī neiekļuva pusfinālos. Attiecīgi Timurs Timerzjanovs no Team Austria ierindojās 16.-tajā, bet Reiņa kolēģis Renē Mjūnihs 19.vietā.

RX World 2016 1.posms Portugal 07

Jūtams, ka ne Reinis, ne Jānis vēl nav īsti apraduši ar savām jaunajām mašīnam un nav panākta to konkurētspēja augstākajā līmenī, lai gan vismaz Nitišs ir paudis, ka vēl nevienu ziemu nav tik daudz strādāts priekš jaunās sezonas.

„Šoreiz mums pietrūka ātruma un pieredzes ar jauno auto, lai jau pirmajās sacensībās iekļūtu pusfinālā. Portugālē neviens no braucieniem man nebija ideāls, gan pats pieļāvu kļūdas, gan iesaistījos kontaktcīņās ar konkurentiem, kas kvalifikācijas laiku noteikti neuzlaboja. Esmu pārliecināts, ka pirmais pusfināls mums nebūs ilgi jāgaida!” paudis Reinis Nitišs.

Uzvaru Portugālē Supercar klasē svinēja divkārtējais RX World čempions Peters Solbergs

ar „Citroen DS3”, finālbraucienā aiz sevis atstādams Robinu Larsonu ar „Audi A1” un Tomasu Heikinenu ar „Audi S1”. Piebildīsim, ka kvalifikācijas uzvarētājs Matiass Ekstroms finālā nemaz neiekļuva, bet Sebastians Lēbs, kurš pēc kvalifikācijas rezultātiem bija tikai septītais ātrākais, finālā tika, taču bija spiests samierināties ar piekto vietu. Viņu apsteidza arī Nitiša bijušais komandas biedrs Andreass Bakerūds, kurš šogad pievienojies pazīstamajam šovmenim Kenam Blokam komandā Hoonigan Racing Division un startē ar „Ford Focus RS” .

Nākamais World RX posms pēc trim nedēļām, no 6. līdz 8. maijam, notiks Hokenheimā, Vācijā.

Eiropas čempionāta Super1600 klases ieskaitē, kur startēja 32 braucēji, tālāk par kvalifikāciju netika arī Artis Baumanis ar „Renault Twingo” (18., 32., 3., un 7.rezultāts). Pirmajā lietainajā dienā tika zaudēts pārāk daudz un nelīdzēja svētdien sausā laikā uzrādītie labie rezultāti. Artis posma kopvērtējumā ierindots 18.pozīcijā, tieši vienu pozīciju zem lietuvieša Navicka.

Šajā klasē uzvaru guva vācietis Ulriks Linnemans, kurš pērn piekapās mūsu Jānim Baumanim visa čempionāta kopvērtējumā un kļuva par Eiropas vicečempionu.

Ar pilniem sacensību rezultātiem Supercar klasē var iepazīties ŠEIT.

Ar pilniem sacensību rezultātiem Super1600 klasē var iepazīties ŠEIT.