Rallijkrosa pasaules čempionāts startēs jau aprīļa beigās, pieteiktas astoņas komandas

WRX_6905

Pirmdien, 13. aprīlī Barselonas trasē (Katalonijā) notika Pasaules rallijkrosa čempionāta 2015.gada sacīkšu sezonas prezentācijas pasākums, kurā tika pieteikts pastāvīgo dalībnieku sastāvs un mediju partneri. Tāpat zināms, ka šogad atsevišķos čempionāta posmos prestižajā Supercar klasē uz starta redzēsim jau divus latviešus.

Šosezon rallijkrosa pasaules čempionātā, kas startēs jau 24.- 26. aprīlī Portugālē, par prestižo titulu sacentīsies astoņas pastāvīgās komandas – katra ar divām mašīnām –, kā arī divi neatkarīgie piloti.

Ka jau bija gaidāms – komandas

„Ford Olsbergs MSEsastāvā savu karjeru turpinās pagājušās sezonas teju lielākās sensācijas autors – čempionāta bronzas medaļnieks, 19 gadus vecais jēkabpilietis Reinis Nitišs.

Savukārt trīs posmos Supercar klasē spēkus izmēģinās arī pērnās sezonas Eiropas čempionāta trešās vietas ieguvējs Super 1600 klasē Jānis Baumanis, kuram izdevies iekļauties “Team Peugeot-Hansen” izveidotajā jauno talantu programmā “Team Hansen Talent Development”.

2015.gada „World RX” seriāla pastāvīgie dalībnieki:

  • „SDRX” – Peters Solbergs (Norvēģija) un Laiems Dorans (Lielbritānija)
  • „Ford Olsbergs MSE” – Reinis Nitišs (Latvija) un Andreass Bakerūds (Norvēģija)
  • „Marklund Motorsport” – Topi Heikinens (Somija) un Pers Gunars Andersons (Zviedrija)
  • „Team Peugeot-Hansen” – Timijs Hansens (Zviedrija) un Deivijs Žanē (Francija)
  • „Volkswagen Team Sweden” – Johans Kristofersons (Zviedrija) un Tords Ninnerūds (Norvēģija)
  • „EKS” – Matiass Ekstrēms (Zviedrija) un Antons Marklunds (Zviedrija) + Edvards Sandsrēms (Zviedrija) kā rezervists aizstās Ekstrēmu posmos, kas sakritīs ar DTM sacīkstēm.
  • „ALL-INKL.COM Muennich Motorsport” – Renē Mennihs (Vācija) un Alkss Danielsons (Zviedrija)
  • „World RX Team Austria” – Manfreds Štols (Austrija) un Makss Puhers (Austrija)
  • +Neatkarīgie dalībnieki: Timurs Timerzjanovs (Krievija) un Robins Larsons (Zviedrija)

Nitiša komanda baudīs autoražotāja „Ford” tiešu atbalstu,

par ko liecina arī papildinātais vienības nosaukums.

„Šī komanda ar „Fiesta ST” programmu ir izcīnījusi četrus Red Bull Globālā rallijkrosa čempionāta komandu ieskaites titulus pēc kārtas, kā arī 2014. gada FIA pasaules rallijkrosa čempionāta titulu komandu ieskaitē. Viņiem ir lieliska komanda ar jaunu un talantīgu braucēju sastāvu un mēs ar nepacietību gaidām 2015. gada sezonu,” paudis „Ford Racing” direktors Džeimijs Elisons.

OMSE sastāvā Reiņa Nitiša komandas biedrs tāpat kā aizvadītajā gadā būs atraktīvais norvēģis Andreass Bakerūds un komanda pauž apņēmību aizstāvēt izcīnīto čempiontitulu komandu ieskaitē, bet par ambīcijām individuālajā ieskaitē pagaidām diplomātiski noklusē. Šai komandai šogad pievienojies arī divkārtējais Eiropas rallijkrosa čempionāta uzvarētājs (2012. un 2013. gadā) Timurs Timerzjanovs, taču viņš sacensībām izlikts kā satelītkomandas „Namus OMSE” braucējs.

Komandas "Ford Olzsbergs MSE" braucēji - no kreisās Andreass Bakerūds, Reinis Nitišs un Timurs Timerzjanovs

Komandas “Ford Olzsbergs MSE” braucēji – no kreisās Andreass Bakerūds, Reinis Nitišs un Timurs Timerzjanovs

Atgādināsim, ka 23 gadus vecais Bakeruds un 19 gadus vecais Nitišs pagājušogad pierādīja, ka ir spēcīgs braucēju pāris, kopīgi „Olsbergs MSE” komandai nodrošinot uzvaru FIA pasaules rallijkrosa čempionāta komandu ieskaitē. Sezonas 12 posmos viņi desmit reizes kāpa uz pjedestāla, kā arī par abiem izcīnīja trīs uzvaras.

Savukārt otrs latvietis Jānis Baumanis, neskatoties uz pietuvošanos Pasaules čempionātam un Supercar klasei, komandas “Set Promotion” sastāvā arī šogad piedalīsies visos septiņos Eiropas rallijkrosa čempionāta posmos Super 1600 klasē, bet Supercar mašīnā sēdīsies pasaules čempionāta posmos Lielbritānijā (22.-24.maijā), Norvēģijā (21.-23.augustā) un Turcijā (2.-4.oktobrī).

Jānis Baumanis

Jānis Baumanis

“Šogad mērķis ir krāt sacensību pieredzi startiem ar Supercar automašīnu, un par rezultātiem vēl nedomāju. Vienlaikus, ceru būt ļoti ātrs jau pirmajās sacīkstēs un Reiņa Nitiša jau pirmajā sezonā gūtie panākumi mani iedrošina šādi domāt. Turklāt sagaidāms, ka “Team Peugeot-Hansen” sagatavotās automašīnas šogad būs vēl ātrākas nekā pērn. “Team Peugeot – Hansen” ir lieliska komanda, tādēļ esmu gandarīts, ka esam panākuši vienošanos par sadarbību “Team Hansen Talent Development” ietvaros,,” stāsta Jānis Baumanis.

Kas attiecas uz mediju partneriem, ar ko rallijkrosa pasaules čempionāta rīkotājiem ir vienošanās par seriāla sacīkšu translāciju, mūsu „dievzemīte” atkal ir izcēlusies. Visās Eiropas valstīs jau ir atrasti TV kanāli, kas ir piekrituši pārraidīt šīs salīdzinoši kompaktā formāta dinamiskās autosacīkstes, bet pretī Latvijas vārdam stāv rakstīts: „broadcast deal in final negotiations” (sarunas par translāciju turpinās…) Proti, kaut kur aizkulisēs, visticamāk, vēl tiek dalīts lielais pīrāgs…