Rallijkrosa pasaules čempionāts šonedēļ dodas uz Franciju

Nitiss_16

Abi mūsu vadošie rallijkrosa braucēji – Reinis Nitišs un Jānis Baumanis – šobrīd jau atrodas Francijā, kur šajā nedēļas nogalē norisināsies pasaules čempionāta astotais un Eiropas čempionāta septītais posms.

Pērn rallijkross Lojēsas trasē kļuva par sezonas apmeklētākajām sacensībām – pasākumu apmeklēja vairāk nekā 70 000 skatītāji.

1088 m garajā trasē 33% ir asfalta segums, bet 67% – grants. Atšķirībā iepriekšējiem posmiem Kanādā un Beļģijā, šajā Francijas trasē Reinis Nitišs jau ir startējis – pērn ar „Super1600” klases mašīnu jēkabpilietis bija absolūti ātrākais.

„Arī šogad šajā trasē jau esam veikuši testus.

Šī pieredze dos papildu pārliecību, kas palīdzēs uzrādīt salīdzinoši labākus apļa laikus treniņbraucienos un pirmajās divās kvalifikācijas kārtās. Šī priekšrocība gan nebūs ilga – jau otrajā sacensību dienā visi dalībnieki būs izpētījuši telemetrijas datus un brauks savu iespēju robežās.

Supercar klasē uz starta stāsies 37 dalībnieki, tostarp 16 franču autosportisti, kuri savā mājas posmā vietējo fanu atbalstīti cīnīsies ar dubultu atdevi. No vienas puses jābrauc apdomīgi, lai bez liekiem pārdzīvojumiem sasniegtu ik viena brauciena finišu, no otras – ja braukšu pārlieku piesardzīgi, iekļūt starp 12 ātrākajiem nebūs lielu izredžu. Tātad jāatrod balanss starp ātru, bet vienlaicīgi arī apdomīgu braukšanu.

Var teikt, ka Francijas trase ir atbilstoša manam braukšanas stilam – tajā nav riskantu līkumu vai tramplīnu, jābrauc tīri, līdzīgi kā ar kartingu. Atliek vien to pierādīt trasē un izcīnīt vērtīgus punktus čempionāta kopvērtējumā,” pirms došanās uz Franciju teic Reinis Nitišs.

Sacensību finālbraucienu tiešraide būs redzama rallijkrosa pasaules čempionāta interneta mājas lapā www.rallycrossrx.com un tā sāksies svētdien, 7. septembrī, plkst. 15:30. Savukārt TV rallijkrosa Francijas posma reportāžu ierakstā varēs vērot kanālā „Viasat Sport Baltic” naktī no svētdienas un pirmdienu plkst. 0:55.