Rallijkrosisti Nitišs un Baumanis cīņas turpina Beļģijā

Nitiss_16

Šodien 11. jūlijā, pašreiz vadošie Latvijas rallijkrosisti Reinis Nitišs un Jānis Baumanis Beļģijā uzsāk cīņas FIA pasaules rallijkrosa čempionāta (Pasaules RX) un Eiropas čempionāta kārtējā posmā. Sacensības tiek aizvadītas Žila Tašenī vārdā nosauktā trasē, kas šogad pirmo reizi uzņem rallijkrosa sacensības.

Tādējādi visiem dalībniekiem, neatkarīgi no viņu iepriekšējās pieredzes, vismaz attiecībā uz trases pazīšanu būs līdzvērtīgs „debitantu’ statuss.

Atgādināsim, ka tikai 18 gadus vecais jēkabpilietis Reinis Nitišs Beļģijā ieradies, esot čempionāta līdera statusā.

Līdz šim veiktajos piecos RX posmos Nitišs iekrājis 112 punktus, kas ir par 9 punktiem vairāk kā 2003.gada pasaules rallija čempionam Peteram Solbergam. Trešajā pozīcijā šobrīd atrodas Nitiša komandas biedrs Andreas Bakeruds, kuram – 99 punkti.

Sacensības norisināsies Mitē pilsētā, 87 km attālumā no valsts galvaspilsētas Briseles. 1030 metrus garajā (69% – asfalts, 31% – grunts), Žila Tašenī vārdā nosauktajā rallijkrosa trasē.

“Beļģijas trase ir pilnīgi jauna, un lielākā daļa komandu un braucēju šeit nav ne startējuši, ne veikuši testus. Arī es šajā trasē neesmu bijis un zinu tieši tik daudz, cik ir publiski pieejama informācija medijos un sociālajos tīklos. Cik esmu nopratis, trase ir izveidota autošosejas apļa vidū, līdz ar to tās konfigurācija un līkumi varētu būt netipiski rallijkrosa sacensībām,” stāsta Reinis Nitišs.

Beļģijā varēs novērtēt, cik augstā līmenī ir komandu sadarbība un cik daudz piloti dalās ar tehnisko informāciju par dažādiem regulējumiem. Tāpat varēs novērtēt arī braucējus – kurš no visiem spēs visātrāk pielāgoties un apgūt jaunos līkumus, lai gūtu visaugstākos rezultātus.

Posma norises grafiks:

Piektdiena, 11. jūlijs:

17:00          1. kvalifikācijas kārtas starta vietu izloze

Sestdiena, 12. jūlijs:

12:00          Brīvie treniņbraucieni

14:30          1. un 2. kvalifikācijas kārta

Svētdiena, 13. jūlijs:

09:00          Iesildīšanās braucieni

10:30          3. un 4. kvalifikācijas kārta

no 15:00     Finālbraucieni