Rallijkrosists Baumanis mērosies spēkiem “RallyX on Ice” un meklē ceļu uz Pasaules čempionātu „SuperCar” klasē

2014 Baumanis Turcija

2014.gada Eiropas rallijkrosa čempionāta bronzas medaļnieks Super 1600 klasē Jānis Baumanis šajā nedēļas nogalē, 7.februārī, startēs jaunajā ziemas rallijkrosa sacensību seriālā RallyX on Ice, kur sacentīsies arī ar prestižākās Super Car klases braucējiem.

Ziemas rallijkrosa sērijai RallyX on Ice paredzēti trīs posmi. Pirmais jau šajā nedēļas nogalē Zviedrijā, Heljas trasē, nākamais pēc nedēļas, bet

sērijas uzvarētāji noskaidrosies 13.-14.martā, kas tiks aizvadīts noslēdzošais posms.

Atgādināsim, ka sākotnēji seriālam bija plānoti četri posmi, bet janvāra nogalē paredzēto nācās atcelt nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ.

RallyX on Ice Baumanis startēs ar pilnpiedziņas RX Lites klases automašīnu, bet spēkus nāksies samērot arī ar SuperCar labākajiem braucējiem, tostarp Rieņa Nitiša komandas biedru Andreasu Bakerūdu. Jāpiebilst, ka Heljas trasē darbībā būs skatāms nu jau 68 gadu vecumu sasniegušais zviedru rallija un rallijkrosa veterāns Pērs Eklunds (Eiropas čempions rallijkrosā Divīzijā 1 1999.gadā), kurš vairākkārt ir piedalījies arī leģendārajās kalnā braukšanas sacensībās Pikes Peak International Hill Climb.

Nitišs, kurš šonedēļ aizņemts ar dalību Rally Liepāja, ziemas rallijkrosa sērijā iekļausies ar otro posmu 13.februārī. Tad šīm sacensībām piepulcēsies arī zviedru rallija leģenda – divkārtējais pasaules čempions Markuss Gronholms (47 gadi), kā arī viņa cīņubiedrs rallija trasēs un Eiropas rallijkrosa čempionāta dalībnieks Tomass Redstrēms (49 gadi).

Savukārt 2015.gada Pasaules čempionāts rallijkrosā sāksies 24.aprīlī Portugālē. Jānis Baumanis patlaban ved sarunas ar dažām komandām, kuras šogad piedāvā braukt Pasaules čempionātā.

„Ko šogad darīsim, drīzumā kļūs zināms, taču mērķi ir augstākie,” stāsta Jānis Baumanis.

Kā zināms, J. Baumanis savā debijas sezonā 2014.gada Eiropas rallijkrosa čempionātā izcīnīja bronzas medaļu Super 1600 klasē, turklāt deviņos posmos izcīnīja trīs uzvaras (Norvēģijā, Beļģijā un Vācijā), divas reizes, Somijā un Itālijā, kāpa uz goda pjedestāla otrā augstākā pakāpiena, bet sezonas pirmajā posmā Portugālē spēja būt trešais ātrākais.
Foto: Rihards Baumanis